"Укроборонпром" готовий випускати новітні безпілотники для ЗСУ вже з 2017 року – Роман Романов

Державний концерн "Укроборонпром" готовий випускати безпілотний авіаційний комплекс "Горлиця" та  дистанційно керований  тактичний багатоцільовий транспортник "Фантом" для Збройних сил України вже з наступного року. Про це повідомив Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов в ефірі 5 каналу.

"Зараз ми погоджуємо всі формальності з Міністерством оборони. Адже, наприклад, "Фантом" – це абсолютно новий вид техніки, і разом з військовими ми ідемо незвіданим шляхом для України. Хоча для проектування "Фантому" ми використали досвід усіх кращих світових аналогів. Їх найпотужніші характеристики та найсучасніші можливості ми втілили у вітчизняному мінібронетранспортері", – повідомив Роман Романов.

Він додав, що на "Фантомі" можливе встановлення системи, аналогічної до керованої ракети "Стугна".

Нагадаємо, 29 серпня відбулись урочисті заходи з нагоди 5-річчя ДК "Укроборонпрм" на території ДП "Київський бронетанковий завод". У заходах взяли участь Міністр оборони України Степан Полторак, Командувач Національної гвардії України Юрій Аллеров, Перший заступник Серетаря РНБОУ Михайло Коваль, Начальник озброєння ЗСУ Микола Шевцов, Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов, директори та представники близько 100 заводів Концерну.

Учасникам заходів продемонстровали аеродинамічно подібну літаючу модель багатофункціонального безпілотного авіаційного комплексу "Горлиця" та зразок безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу "Фантом". Також було презентовано дослідний зразок нового бойового модуля "Вій"

За результатами двох років підприємства Концерну виготовили та відремонтували для Збройних Сил України та інших структур 12 920 одиниць зброї та техніки.

"Укроборонпром" розвивається в рамках стратегії "Український щит". Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави.