"УКРОБОРОНПРОМ" ГОТУЄ НОВИЙ ТАКТИЧНИЙ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ БЕЗПІЛОТНИЙ КОМПЛЕКС

Державний концерн "Укроборонпром" активно працює над створенням тактичного багатофункціонального безпілотного авіакомплексу, основною функцією якого є розвідка. Тим не менш, новинка матиме змогу нести невелике бойове навантаження та вражати наземні цілі. 2015 року фахівці Концерну відпрацювали саму концепцію БпЛАК, а тепер команда, що складається з представників цілої низки підприємств "Укроборонпрому", сумлінно працює над першим зразком.

В роботі над створенням нового безпілотника задіяні найвідоміші підприємства "УКРОБОРОНПРОМу"  – ДП  "Антонов", як базове підприємство, а також ДАХК "Артем", ДП "Ізюмський приладобудівний завод",  ДП "Оризон-навігація", ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О. Г. Івченка", ПАТ "Київський завод "Радар" та інші. Крім того, участь беруть підприємства, підвідомчі Державному космічному агентству – ЦКБ "Арсенал" та ПАТ "Хартрон".

За словами заступника Генерального директора з авіабудування та виробництва Юрія Пащенка, тактичний безпілотник буде виготовлено наприкінці 2016 року, а вже у першому кварталі 2017 – передано військовим для державних випробувань.

"Одна з важливих рис нового безпілотника – це те, що головні складові частини будуть вітчизняного виробництва. Це і двигун, і сам планер, і бойове навантаження, засоби спостереження і зв’язку. В Україні зберігся колосальний потенціал, який ми втілюємо у нових високотехнологічних виробах", – зазначив Юрій Пащенко.

Нагадаємо, нещодавно українська армія отримала перший вітчизняний безпілотний комплекс – БпАК-МП-1 "Spectator", розроблений фахівцями підприємства "Меридіан", що входить до складу ДК "УКРОБОРОНПРОМ", спільно з науковцями Національного Університету "Київський Політехнічний Інститут". Шлях від ідеї до серійного виробництва БПЛА подолали у рекордно стислі терміни – менше, ніж за рік. Комплекс складається з трьох тактичних безпілотників та системи управління і спостереження.