"УКРОБОРОНПРОМ" ОСВОЇТЬ НОВІТНІ ВИДИ ТЕХНІКИ І ВИЙДЕ У НОВІ СЕКТОРИ – РОМАН РОМАНОВ

До 2020 року "Укроборонпром" максимально перейде на стандарти НАТО і розроблятиме новітні види техніки із залученням світових партнерів. Це передбачено програмою розвитку вітчизняного ОПК "Український щит". За словами Генерального директора Концерну Романа Романова, також планується реструктуризація та об’єднання вітчизняного ОПК, вертикальна інтеграція виробництв і вихід у нові сектори, наприклад, кібербезпеку.

"Сьогодні ми вже можемо задовольняти потреби української армії. Український солдат отримує сучасну техніку і зброю вітчизняного виробництва, яка не поступається імпортній. Подальший курс лежить як у напрямку задоволення потреб українських військових, так і розвитку експортного потенціалу. Президент поставив перед нами завдання вивести оборонно-промисловий комплекс України до 5-ки світових лідерів, і ми впевнено прямуємо цим шляхом", – наголосив Роман Романов.

Він підкреслив, що "Укроборонпром" надшвидкими темпами нарощує коло партнерів за кордоном. Наразі Концерн співпрацює з більш ніж 90 країнами світу. З багатьма світовими компаніями – лідерами виробництва озброєння Концерн вже має потужні спільні проекти, серед них:

– Flir Systems, Textron Systems, Worldwide Aeros Corporation, Barret (США);

– Pratt & Whitney Canada, Inkas (Канада);

– Airbus DS Geo SA, Thales Group, Sagem (Франція);

– Iveco (Італія);

– WB Electronics, HSW, Lubawa SA, PCO, PGZ (Польща);

– Aselsan, TAI, Havelsan, Roketsan (Туречина).

"На міжнародних виставках цього року укладені домовленості з такими країнами, як Канада, США, Китай, Єгипет, Саудівська Аравія, Таїланд, Польща та інші. Це значить, що нашу продукцію визнають і цінують у світі, а Концерн вважають надійним партнером. Українська військова техніка стає міжнародним брендом, а тризуб – знаком якості. Ми і надалі посилюватимемо позиції української військової техніки та озброєння на світовому ринку", – підкреслив Роман Романов.

Очільник Держконцерну повідомив, що НАТО – один із головних орієнтирів розвитку "Укроборонпрому":

– вже нині фахівці Концерну на регулярній основі беруть участь у Конференції національних директорів з озброєння (CNAD) та 5 її груп:NAAG, LCMG, JCG UAS, JCG GBAD, Smart Defence.

– Концерн також отримав доступ до Головного каталогу НАТО з оборонної продукції – з ним працюють вже 23 підприємства "Укроборонпрому".

– Фахівці "Укроборонпрому" взяли участь у 40 засіданнях cпільної робочої групи Україна–НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО);

– Постійна співпраця задля приведення вітчизняної техніки до стандартів НАТО.

Також Концерн активно впроваджуватиме програму імпортозаміщення. Її кінцева мета – збирати техніку з сучасних українських комплектуючих. У цьому напрямки "Укроборонпром" зроблено:

– Підписано Меморандуми із 11 обласними Державними Адміністраціями та Угода про співпрацю із КМДА. Ще 7 областей мають наміри приєднатись до такої співпраці;

– 114 підприємств, які не входять до складу Концерну, постачають 247 комплектуючих на 37 підприємств "Укроборонпрому" в рамках виконання ДОЗ та програми імпортозаміщення;

– Триває робота зі створення мережі центрів технічної компетенції з питань імпортозаміщення: гумотехнічних виробів, радіоелементної бази, комплектувальних виробів для авіаційної техніки.

– Опрацьовано виробничі можливості 178 підприємств – потенційних партнерів.

Нагадаємо, Концерн підписав Меморандуми про співробітництво у сфері імпортозаміщення з 10 Облдержадміністраціями: Львівщини, Тернопільщини, Миколаївщини, Херсонщини, Чернігівщини, Хмельниччини, Черкащини, Житомирщини, Запоріжжя та Івано-Франківщини. Концерн вже самостійно виробляє більше 35% номенклатурних одиниць, які раніше постачалися з Росії.