"Укроборонпром" передав модернізований Ан-26 Держслужбі з надзвичайних ситуацій

Фахівці ДП "410 завод ЦА", що входить до складу ДК "Укроборонпром", передали модернізований Ан-26 Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Літак обладнали медичними модулями інтенсивної терапії виробництва австрійської компанії "Air Ambulance Technology GmbH".

"На цьому літаку встановлено сучасне австрійське обладнання, яке відповідає всім міжнародним нормам. Воно дозволяє підтримувати стан здоров’я поранених і постраждалих, яких будуть евакуювати цим літаком. Я думаю, що найближчим часом ми поставимо літак в бойовий розрахунок, і він буде виконувати свої завдання за призначенням", – сказав голова ДСНС Микола Чечоткін.

Літак призначений для підтримки функціонування життєво-важливих органів двох тяжко поранених або хворих. За його допомоги людей можна перевозити до лікарні на відстань до 2000 км без посадки. Додатково літак Ан-26 оснащений шістьма санітарними ношами для поранених, які не потребують інтенсивної терапії, та шістьма кріслами для медичного персоналу. Пілотажно-навігаційний комплекс обладнання дозволяє виконувати рейси за міжнародними повітряними лініями згідно норм ІСАО.

"Якщо б ми мали таку техніку 30 років тому, то, мабуть, наслідки від чорнобильської катастрофи, найбільшої технологічної катастрофи, були б значно меншими", – наголосив Генеральний директор "ЗАВОД 410 ЦА" Сергій Подрєза.

ДП "410 завод цивільної авіації" надає широкий спектр послуг з ремонту та сервісного обслуговування літаків Ан-24, Ан-26, Ан-30, Ан-32, а також двигунів Д-36.

Нагадаємо, у 2016 році "Укроборонпром" взяв курс переходу на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння.