"УКРОБОРОНПРОМ" ПОЧИНАЄ ГЛИБОКУ ІНТЕГРАЦІЮ ОБОРОННОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА НАУКИ

Українські технічні виші вестимуть конкурентну боротьбу за можливість розробляти новітні зразки вітчизняної військової техніки і зброї. Про це сказав Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов під час підписання Меморандуму про науково-технічне співробітництво з інноваційно-виробничим об’єднанням "Київська політехніка".

Він повідомив, що Концерн завершив перший етап інвентаризації наукового потенціалу країни в інтересах оборонної галузі. За останні кілька місяців "Укроборонпром" підписав Меморандуми про співпрацю з 44 навчальними і науковими закладами країни в 21 області та залучив Академію наук та  конструкторські бюро, що входять до складу Концерну. Наступним етапом стане кластеризація цього потенціалу, визначення реальних потреб, залучення вишів до проектної роботи, напрацювання фінансових і організаційних моделей співробітництва.

"У результаті ми прийдемо до єдиної комп’ютеризованої системи, яка міститиме дані про реальні потреби оборонної галузі. Виші боротимуться за найперспективніші замовлення, самі або в кооперації з колегами, матимуть змогу обмінюватися досвідом, ідеями", – сказав Роман Романов.

Він додав, що таким чином оборонна галузь перейде від атавізмів радянської планової економіки до проектної, яка ефективно працює в усьому світі. Зокрема, у країнах Заходу в тендері на розробку кожного оборонного проекту боряться щонайменше по 3-4 науково-технічні заклади.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" успішно співпрацює майже з 50 українськими вишами, залучаючи їх науковий потенціал до вирішення виробничих питань. Серед них: Києво-Могилянська Академія, НУ "Київська Політехніка", КНУ ім. Шевченка, Харківський політехнічний інститут. Така співпраця доводить свою ефективність. Зокрема, суто вітчизняний безпілотник, розроблений студентами КПІ, вже посилив можливості української армії.