"Укроборонпром" представлений у робочих групах НАТО – Юрій Пащенко

"Укроборонпром" тісно співпрацює з Офісом зв’язку НАТО в Україні в рамках реалізації Трастових фондів НАТО, зокрема  з питань логістики та стандартизації.  Про це розповів Заступник генерального директора з авіабудування та виробництва Концерну Юрій Пащенко.

"Більше 60 працівників Концерну пройшли навчання з напрямком стандартизації, про що  отримали відповідний сертифікат НАТО.  Крім того, 32 підприємства "Укроборонпрому" мають досвід роботи з Головним каталогом НАТО з логістики", – повідомив Юрій Пащенко.

За його словами, фахівці ДК "Укроборонпром" та підприємств-учасників беруть участь у проекті "Захист портів" концепції НАТО "Розумна оборона".

"Проект передбачає створення системи захисту портів та гаваней, як добре обладнаних, так і непідготовлених, особливо під час виконання завдань у складі експедиційних сил. В його основі лежить модульна побудова, яка буде спроможною до швидкого перекидання (розгортання) сил та відповідала б вимогам НАТО щодо взаємосумісності", – розповів заступник.

"Укроборонпром" взяв курс переходу на високотехнологічне виробництво, яке засноване на вимогах  міжнародних стандартів, в тому числі нормативних документів НАТО, що дозволить оснастити Збройні Сили сучасними системами та зразками  озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічними програмними документами держави.

Нагадаємо, що у 2015 році за сприяння робочої групи НАТО Національних директорів з кодифікації (АС/135) підприємства Державного концерну "УКРОБОРОНПРОМ" отримали доступ до Головного каталогу НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics), який допомагає підприємствам українського ОПК вирішувати питання імпортозаміщення та диверсифікації закупівель оборонної продукції, а також створити умови щодо поглиблення міжнародної кооперації у виробництві ОВТ.