"Укроборонпром" презентував Секретарю РНБО України новітні безпілотники "Фантом" і "Горлиця"

Аеродинамічно подібна літаюча модель багатофункціонального безпілотного авіаційного комплексу "Горлиця" та  зразок безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу "Фантом". Ці новітні розробки ДК "Укроборонпром" презентував Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олександру Турчинову.

Багатоцільовий авіаційний комплекс "Горлиця" розробляється на ДП "Антонов" у кооперації з провідними підприємствами України. Це буде перший вітчизняний тактичний безпілотний комплекс, який, в тому числі, може нести засоби ураження. Практична відстань його польоту становитиме більше 1000 км.

Безпілотний тактичний багатоцільовий транспортний засіб "Фантом" – це дистанційно керований мінібронетранспортер. Денний та нічний комплекси прицілювання дозволятимуть вести вогонь у будь-який час доби на відстані понад 1 км. Запас ходу становить до 20 км, керування здійснюється за захищеним радіоканалом або через волоконний кабель довжиною 5 км. "Фантом" здатен транспортувати боєкомплекти, евакуйовувати поранених з поля бою та виконувати бойові здавання. 

Також було презентовано дослідний зразок нового бойового модуля "Вій", встановлений на бронетранспортер "Дозор-Б". Він призначений для ураження воїнів піхоти, транспортних засобів, наземних об’єктів та по повітряних цілях на висотах до 1000 м. Робота модуля здійснюється дистанційно на відстані до 50 м. Прицільно дальність до 2 км., темп стрільби – 3400 постр./хв.

"Укроборонпром" готовий забезпечити нашу армію високотехнологічною безпілотною технікою. Ми постійно розробляємо новітню зброю і техніку та впроваджуємо ці розробки у життя", – прокоментував Генеральний директор Концерну Роман Романов  

На презентації розробок були присутні Міністр оборони України Степан Полторак, Командувач Національної гвардії України Юрій Аллеров, Перший заступник Серетаря РНБОУ Михайло Коваль, Начальник озброєння ЗСУ Микола Шевцов. 

Вищому керівництву держави показали й інші здобутки "Укроборонпрому": новий 60-мм міномет за стандартами НАТО, авіаційні ракети Р-27, що виготовлені з вітчизняних комплектуючих, снайперську зброю та бронетанкову техніку.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" розвивається в рамках стратегії "Український щит". Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави.