"Укроборонпром" просить військову прокуратуру оперативніше реагувати на факти правопорушень, про які повідомляє Концерн

 

Майже половина матеріалів про виявлені правопорушення, які ДК "Укроборонпром" передає до військової прокуратури, залишаються без належного реагування з боку правоохоронних органів. У Концерні стурбовані такою тенденцією і просять прокуратуру більш суворо ставитися до покарання причетних до фактів розкрадання державних коштів з оборонних підприємств.

Протягом 2015-2016 років "Укроборонпром" передав до військової прокуратури 48 матеріалів за фактами корупції, виявлених у ході внутрішніх перевірок. Зокрема, 23 – щодо протиправних оборудок з державними коштами, 25 – щодо виведення з держвласності майна підприємств-учасників Концерну. При цьому правоохоронні органи розглянули лише  26 фактів (55%). Жодну особу не притягнули до кримінальної відповідальності.

"ДК "Укроборонпром" нещадно викорінює корупцію на своїх підприємствах. Ми проводимо систематичний внутрішній аудит, завдяки якому виявляємо протиправні оборудки. Усі зібрані матеріали одразу передаємо до прокуратури. При цьому очікуємо від правоохоронних органів оперативного реагування і винесення суворих покарань для тих, хто нечистий на руку. Корупція у сфері, від якої залежить обороноздатність держави, неприпустима", – наголосили у Держконцерні.

Як зазначають у Державному концерні, завдяки жорсткому внутрішньому контролю платежів у 2015 році вдалося запобігти виведенню 1,4 млрд грн і зменшити витрати на 117,5 млн грн. Економічний ефект від антикорупційних заходів у Концерні продовж останніх двох років склав 2,9 млрд грн.

Ефективна діяльність оборонної галузі та її сталий розвиток – запорука забезпечення українського війська сучасним озброєнням і технікою, зміцнення економіки держави. За результатами 2015 року Держконцерн передав ЗСУ у 36 разів більше техніки, ніж за 2014 рік. Завдяки провадженню системи електронних тендерів вдалося заощадити 317,4 млн грн. У регіонах додатково створено 5 тис нових робочих місць. Середня зарплатня на заводах Концерну зросла майже на третину. Здобутки "Укроборонпрому" підтверджують експерти: Держконцерн увійшов до 10-ки найбільш інноваційних компаній України.