"УКРОБОРОНПРОМ" РОЗРОБЛЯЄ УДАРНИЙ БЕЗПІЛОТНИК

Підприємства Державного концерну "Укроборнпром" працюють над розробкою та втіленням в життя ще одного нового ударного безпілотного комплексу оперативного класу. Ескізний проект буде створено ще цього року, а робоча конструкторська документація – у 2017.

"Ми запропонували Міноборони створювати безпілотники, які в змозі знищити, наприклад, ворожий танк", – пояснив Заступник генерального директора з авіабудування та виробництва Юрій Пащенко, додавши, що його основним завданням буде донести бойовий заряд до цілі, хоча БпЛА зможе виконувати і розвідувальну функцію.

Залежно від бойового завдання, ударний безпілотник зможе нести різноманітні комбінації озброєнь і електронного устаткування. За словами Юрія Пащенка, техніка такого рівня зможе істотно поліпшити обороноздатність України, та головне – зберегти життя українських воїнів.

Нагадаємо, нещодавно українська армія отримала перший вітчизняний безпілотний комплекс – БпАК-МП-1 "Spectator", розроблений фахівцями підприємства "Меридіан", що входить до складу ДК "УКРОБОРОНПРОМ", спільно з науковцями Національного Університету "Київський Політехнічний Інститут". Шлях від ідеї до серійного виробництва БПЛА подолали у рекордно стислі терміни – менше, ніж за рік. Комплекс складається з трьох тактичних безпілотників та системи управління і спостереження.

Також ДК "УКРОБОРОНПРОМ" активно працює над тактичним безпілотним авіаційним комплексом, який буде створено на базі ДП "Антонов" за участі близько десятка українських підприємств. Його головним завданням буде розвідка, але БпЛА зможе нести також невелике бойове навантаження. Перший зразок обіцяють передати на випробування військовим на початку 2017 року.