"УКРОБОРОНПРОМ" ТА ЧЕСЬКА "V.O.P. CZ" АДАПТУЮТЬ "ДОЗОР-Б" ПІД СТАНДАРТИ НАТО

Амбітне завдання втілення стандартів НАТО "Укроборонпром" активно виконуватиме у виробництві бронеавтомобілів "Дозор-Б", перша серія яких вже готова піти на підмогу  українській армії. Адаптуватимуть новий бронетранспортер спільно з чеською компанією "V.O.P. CZ s.p.". Відповідний Меморандум сторони вже підписали безпосередньо на підприємстві, що виготовляє цю техніку – ДП "Львівський бронетанковий завод".

"Зараз ми паралельно вирішуємо дві важливі задачі: забезпечення української армії сучасними "Дозор-Б" та адаптація й уніфікація цих машин під стандарти військової техніки, яку використовують країни Північно-атлантичного альянсу", – заявив Заступник генерального директора ДК "Укроборонпром" з розвитку Артур Херувімов.

Посадовець повідомив, що процес доведення "Дозор-Б" до "натовських" стандартів передбачає, зокрема, уніфікації систем радіозв’язку, захисту, а також озброєння необхідними калібрами. Ці бронетранспортери створили певний ажіотаж – від початку місяця вже три іноземні делегації відвідали підприємство, виявивши сильне зацікавлення машиною. Переваги очевидні – "Дозор-Б" у 2,5 рази дешевший, ніж закордонні аналоги, хоч не поступається за якістю.

Так, чеська делегація оглянула серійні зразки "Дозорів" та виробничі потужності "Львівського бронетанкового заводу", відзначивши високу якість техніки.

"Укроборонпром" довів, і ми це можемо бачити на прикладі "ЛБТЗ", що Україна може не тільки ремонтувати техніку, але й створювати нову сучасну техніку. Один з прикладів – бронетранспортер "Дозор-Б", – прокоментував Заступник генерального директора компанії "VOP CZ, s.p." Роман Мікулін.

Нагадаємо, що ДП "Львівський бронетанковий завод" вже випустив першу серійну партію бронетранспортерів "Дозор-Б" та підписав контракт із МОУ на виробництво цієї техніки для Збройних сил України.