УКРОБОРОНПРОМ ТА НАН УКРАЇНИ ДОМОВИЛИСЬ ПРО ТІСНУ СПІВПРАЦЮ

ДК "Укроборонпром" та Національна Академія Наук України підписали Угоду про науково-технічне співробітництво. Свої підписи поставили Генеральний директор Концерну Роман Романов та Президент НАН України, академік Борис Патон. Документ набув чинності на відповідній нараді, у якій взяли участь керівники "Укроборонпрому" та підприємств-учасників Концерну, зокрема ДП "Антонов", КБ "Луч", ДАХК "АРТЕМ", ДП "ЗМКБ "Прогрес".

Запрошені на нараду керівники близько десяти інститутів, підпорядкованих НАНУ, виступили з розлогими доповідями, у яких ознайомили присутніх з потенціалом установ та запропонували конкретні напрацювання, що вже нині можуть бути втілені у виробництві підприємств Концерну.

"Укроборонпром" склав перелік найперспективніших напрямків, у яких ми нині працюємо зі Збройними Силами, Міноборони, іншими силовими структурами держави. Сьогодні гостро стоять насамперед питання імпортозаміщення – нівелювання залежності від іноземних запчастин та комплектуючих, – а також перспективних видів озброєння, які вже зараз Концерн може продукувати на своїх підприємствах. Ми дякуємо, що до оборони держави потужно долучилася українська наукова еліта", – таку заяву зробив Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов.

Нагадаємо, протягом року Концерн ініціює співпрацю та долучає до роботи у сфері оборони держави сотні підприємств України задля втілення інновацій та вирішення проблеми імпортозаміщення: вже підписано меморандуми з підприємствами Львівщини, Тернопільщини, Миколаївщини, Херсонщини, Чернігівщини, Хмельниччини, Черкащини, Житомирщини, Івано-Франківщини, Запоріжжя та Києва. Нині помітний результат цих домовленостей – підприємства різних форм власності активно долучаються до роботи з імпортозаміщення в Концерні, постачаючи різну продукцію – від електричних приладів і запасних частин для двигунів – до різного роду сплавів металів та складних агрегатів. Також "Укроборонпром" успішно співпрацює з майже 50 українськими вишами, залучаючи науковий потенціал до вирішення виробничих питань. Серед університетів – легендарні Києво-Могилянська Академія, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, НУ "Київська Політехніка", Харківський політехнічний інститут та багато інших.