"УКРОБОРОНПРОМ" УСПІШНО ВИКОНАВ ЕКСПОРТНИЙ КОНТРАКТ З ІНДІЄЮ НА $ 400 МЛН

Україна поставила Індії восьму – фінальну партію літаків у рамках виконання крупного контракту між ДП "Спецтехноекспорт", що є уповноваженим державою спецекспортером ДК "Укроборонпрому", та Міністерством оборони Індії. Державне підприємство "Завод 410 ЦА", що входить до складу Концерну, передало 5 модернізованих військово-транспортних літаків АН-32RE. В Україні здійснили ремонт, переобладнання та продовження ресурсу експлуатації літаків для Військово-повітряних сил Індії.
"Сьогодні ми передаємо ще 5 літаків та успішно завершуємо один із найважливіших експортних контрактів, загальна вартість якого складає 400 млн дол. Отримавши в управління "Укроборонпромом" стратегічні авіаційні підприємства країни, ми отримали завдання збільшити кількість виготовлюваних літаків та розширити співпрацю. Нині ми впевнено рухаємось у цьому напрямку, і ця подія підтверджує це", – заявив заступник генерального директора з розвитку Концерну Артур Херувімов.
ВПС Індії замовили капітальний ремонт та продовження ресурсу на 15 років 40 літаків. Фахівці заводу вдало впорались із поставленими задачами та в подальшому супроводжуватимуть експлуатацію цієї техніки.
"Цей контракт був надзвичайно важливим для нашого заводу та всіх підприємств-комплектаторів. Його вдале завершення дає нам впевненість у подальшій плідній співпраці не лише з Індією, а й з іншими країнами азійського регіону", – повідомив очільник ДП "Завод 410 ЦА" Сергій Подрєза.
З початку цього року здійснювалися численні спроби дискредитувати українську авіаремонтну галузь шляхом поширення неправдивої інформації через різні джерела. Проте у лютому цього року в м. Бангалор керівництво "Спецтехноекспорту" провело переговори з Міністром оборони Індії та закріпило співпрацю між країнами. Сторони підписали додаткові контракти з ремонту пошкоджених літаків АН і постачання авіазапчастин. Зараз ведуться переговори стосовно створення навчальної бази для підготовки пілотів в Індії.
Як зазначив Владислав Бельбас, заступник директора ДП "Спецтехноекспорт", Україна довела своїм партнерам з Індії, що українські підприємства відповідально ставляться до виконання укладених угод. "Завдяки довірі з боку індійської сторони, ми вже сьогодні можемо говорити про значне зростання об’ємів робіт та додаткових поставок широкого спектру авіаційних запчастин на ринок Індії", – сказав він.
Раніше заступник голови держконцерну Денис Гурак зазначав, що після перемоги над агресором оборонна промисловість стане локомотивом розвитку української економіки. Тому для "Укроборонпрому" важливо нарощувати коло партнерів за кордоном.
Нагадаємо, що за результатами ефективної діяльності підприємств ДК "Укроборонпром" Уряд ухвалив рішення передати в його управління ДП "Завод 410 ЦА", ДП "Антонов" та Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.
ДП "410 завод цивільної авіації" надає широкий спектр послуг з ремонту та сервісного обслуговування літаків Ан-24, Ан-26, Ан-30, Ан-32, а також двигунів Д-36 .