"Укроборонпром" увійшов до десятки найбільш інноваційних компаній

ДК "Укроборонпром" посів 9 місце у рейтингу найбільш інноваційних компаній держави, який склав "Forbes Україна" на основі експертних оцінок. Усього до рейтингу було включено 20 компаній.

Експерти особливо відзначили новітні системи динамічного захисту "Ніж Л" і "Ракетка", які захищають танки від бронебійних снарядів, а також системи активного захисту безконтактного типу "Заслон" і "Шершень", здатні ліквідувати протитанкові гранати ще на шляху їх руху до цілі. Серед важливих інноваційних розробок: модернізований легкий-військово-транспортний літак Ан-26 "Везунчик", бронеавтомобілі "Дозор-Б", нові міномети калібру 120 мм "Молот", танки "Булат" і "Оплот", броньований тягач БТС-5Б, модернізований танковий кулемет КТМ-7,62, оперативно-портативна гвинтівка "Гопак".

У Держконцерні зазначають, що експерти оцінили "Укроборонпром" як одну з найбільш інноваційних компаній цілком заслужено. Адже його підприємства неупинно втілюють у життя новітні технології, ставлять у серійне виробництво найсучаснішу військову техніку і зброю. Її високо цінують й українські військові, й іноземні партнери, які буквально вишиковуються в чергу за нашою новітньою технікою.

"Укроборонпром" залучає кращі наукові уми, які працюють над інноваційними розробками у секторі ВПК. Концерн успішно співпрацює майже з 50 українськими вишами, залучаючи їх науковий потенціал до вирішення виробничих питань. Зокрема, суто вітчизняний безпілотник, розроблений студентами КПІ, вже посилив можливості української армії.

Держконцерн першим із промислових гігантів держави запровадив систему електронних закупівель – сучасний максимально прозорий спосіб придбання товарів і послуг. Вона дозволяє проаналізувати ринок та визначити реальні ціни на необхідні товари. Проведення електронних тендерів суттєво наблизило "Укроборонпром" до європейських стандартів підприємництва і стало дієвим антикорупційним інструментом. Офіційний старт системи відбувся ще в листопаді 2014 року, а за підсумками 2015 року було заощаджено 304,89 млн грн.

Крім того, Концерн запустив електронний кадровий резерв, який значно посилив професійний рівень нових працівників, і систему проектного менеджменту. Також "Укроборонпром" бере участь у низці міжнародних проектів.

Нагадаємо, у 2016 році "Укроборонпром" взяв курс переходу на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави. Сума укладених "Укроборонпромом" експортних контрактів в 2015 році склала більше $1,3 млрд.