"УКРОБОРОНПРОМ" ВИРОБЛЯТИМЕ УНІКАЛЬНІ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ КОРДОНУ ЗА АМЕРИКАНСЬКИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

США передадуть Україні найсучаснішу систему контролю за кордоном, а згодом – технології для розгортання власного серійного виробництва таких систем на підприємствах "Укроборонпрому". Про це домовилися член американського Конґресу Лоретта Санчез, Генеральний директор ДК "Укроборонпрмо" Роман Романов та засновник компанії "Aeroscraft" Ігор Пастернак, про що повідомили на прес-конференції "Військова допомога США Україні: стан справ та перспективи".

За словами Лоретти Санчез, США пильно стежать за агресивними діями з боку Російської Федерації. Аби підсилити позиції України, американці передадуть нашій державі не тільки необхідне обладнання, а й технології для розгортання його серійного виробництва.

"Ми підтримуємо Україну в умовах, коли вона тримає східний фронт. В оборонному бюджеті США є кошти на оборонні технології та обладнання для України. Україна має повернути свої території. Ми надамо системи контролю за кордоном, але важливо допомогти Україні виготовляти потрібні речі самостійно", – наголосила конґресвумен.

Генеральний директор "Укроборонпрому"  Роман Романов сказав, що американська система контролю кордону – одна з найсучасніших.

"Фахівці США навчать наших військових користуватися комплексами прямо на російсько-українському кордоні. А згодом ці інноваційні пристрої ми зможемо виробляти самостійно, щоб захистити кожен сантиметр державного кордону за допомоги надсучасних систем власного виробництва", – зауважив Роман Романов.

Унікальні "охоронці кордону" містять багатофункціональну радарну систему, що "бачить" на відстані понад 40 км. Кожен з пристроїв оснащений спеціальною камерою, яка здатна автоматично визначати та відстежувати ціль.

Генеральний директор "Укроборонпрому" підкреслив, що домовленості про співпрацю між Концерном та компанією "Aeroscraft"були підписані лише півроку тому, а вже сьогодні в Україні завершують необхідні монтажні роботи.

Співпраця "Укроборонпрмоу" та  "Aeroscraft" окреслена трьома головними етапами реалізації. Перший – це поставка, збірка необхідного обладнання та навчання персоналу для його обслуговування. Другий – практичне виробництво комплексів в Україні з американських комплектуючих. Третій – максимальна локалізація виробництва і трансфер технологій.