"УКРОБОРОНПРОМ" ЗАЛУЧИВ ВНЗ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ ДО ВТІЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ОБОРОННИХ ПРОЕКТІВ 12/02/2016

ДК "Укроборонпром" і вищі навчальні заклади Західної України разом втілюватимуть сучасні технологічні проекти для оборонної промисловості. Відповідний Меморандум з низкою вишів Концерн підписав під час спільної наради з Міністерством освіти і науки.

"Бронетехніка, стрілецька зброя, безпілотні літальні апарати та засоби радіоелектронної боротьби – за цими головними напрямками ми будемо співпрацювати з вищими навчальними закладами. Впевнені, що студенти і науковці принесуть нові ідеї, які допоможуть оснастити нашу армію надсучасною технікою і зброєю", – заявив Заступник Генерального директора з виробництва Юрій Пащенко.

За його словами, обсяги фінансування оборонної галузі на 2016 рік збільшено майже на 30%.

"Важливо, щоб значна частина цих коштів пішла вже не на ремонт старої техніки, а на втілення у життя інноваційних ідей і виготовлення новітніх зразків озброєння", – сказав Юрй Пащенко додавши, що його вже зацікавили багато зразків, представлених "Львівською політехнікою".

Заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха пообіцяв, що Міністерство підтримуватиме інноваційні наукові дослідження, спрямовані на потреби оборони. За його словами, відомство допоможе скоординувати зусилля вишів з "Укроборонпром", Міноборони і РНБО.

Меморандуми про співпрацю були підписані з Національним університетом "Львівська політехніка", Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя, Івано-Франківським національним університетом нафти і газу, Ужгородським національним університетом, Хмельницьким національним університетом, Інститутом фізичної оптики імені О.Г. Влохата Інститутом термоелектрики. Відповідно до цих меморандумів, навчальні заклади пропонуватимуть свої наукові розробки для потреб оборони країни.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" вже успішно співпрацює з майже 50 українськими вишами, залучаючи науковий потенціал до вирішення виробничих питань. Серед них – легендарні Києво-Могилянська Академія, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, НУ "Київська Політехніка", Харківський політехнічний інститут.