"УКРОБОРОНПРОМ" ЗАОЩАДИВ ДЛЯ ДЕРЖАВИ БІЛЬШЕ 300 МЛН ГРН ЗАВДЯКИ ЕЛЕКТРОННИМ ТЕНДЕРАМ

Вартість закупівель ДК "Укроборонпром" завдяки проведеним тендерам на електронних торгівельних майданчиках у 2015 році знизилась на 304,89 млн грн. Про це свідчить звітність роботи Департаменту контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств-учасників Концерну.

Відповідно до звіту, минулого року для участі в електронних тендерах підприємств-учасників Концерну було зареєстровано 7 935 постачальників. В одному тендері брали участь приблизно 4,37 учасників. Як відзначили в "Укроборонпромі", чим більше учасників в електронному тендері, тим більше конкуренція. А це призводить до зниження вартості товарів і послуг.

У 2015 році було проведено 20 тисяч тендерів та було створено 74 654 лотів, на які надійшло 238 104 пропозицій. Тобто у середньому на один лот надходило 3,18 пропозицій.

Найбільш активними підприємствами, які використовують цей прозорий спосіб придбання товарів, є ДП "НВКГ "Зоря"-"Машпроект", ДП "Авіакон", ДП "Завод ім. В.О. Малишева", ДП "Івченко-Прогрес" і Львівський бронетанковий завод.

Електронні торговельні майданчики – це сучасний максимально прозорий спосіб придбання товарів і послуг. Вони дозволяють проаналізувати ринок та визначити реальні ціни на необхідні товари. Проведення електронних тендерів суттєво наблизило "УКРОБОРОНПРОМ" до європейських стандартів підприємництва і стало дієвим антикорупційним інструментом. "УКРОБОРОНПРОМ" є першим із промислових гігантів держави, який запровадив таку систему.її офіційний старт відбувся ще в листопаді 2014 року.