"Укроборонпром" запропонував більше 10 варіантів будівництва заводу боєприпасів.

ДК "Укроборонпром" готовий розпочати будівництво заводу з виготовлення боєприпасів і чекає виділення коштів із державного бюджету. Про це заявив Генеральний директор Концерну Роман Романов в ефірі 5 каналу.

Як наголосив очільник держконцерну, проектна документація і кошторис для будівництва заводу вже давно готові й направлені до Кабміна. Загалом – понад 10 варіантів. Як тільки Уряд ухвалить відповідне рішення "Укроборонпром" зможе розпочати роботу у цьому напрямку.

"Ми створимо сучасне виробництво боєприпасів, яке відповідатиме всім міжнародним стандартам. Значні потужності дозволять не лише повністю задовольнити потреби збройних сил України, але й постачати продукцію на експорт. А це – стабільні валютні надходження до держбюджету. Отже, ми компенсуємо виділені кошти", – наголосив Роман Романов.

За його словами, Україна потребує власного виробництва боєприпасів. Єдиний такий вітчизняний завод перебуває у Луганську, на тимчасово окупованій території. Україна поки не може розраховувати на його потужності. До того ж технологічні можливості підприємства давно застаріли і не відповідають вимогам часу.

"У нас є інноваційні технології для виготовлення боєприпасів, але досі ми не мали у розпорядженні відповідної виробничої бази. Будівництво заводу дасть нам певну незалежність: ми вироблятимемо не лише новітню зброю, а й снаряди для неї", – сказав Генеральний директор "Укроборонпрому".

Він також аргументував необхідність власного боєприпасного виробництва, навівши приклад світового досвіду – 40-60%  такої продукції виготовлять холостою, задля системного навчання військових. Таким чином виробництво постійно буде мати замовлення.

Нагадаємо, "Укроборонпром" розвивається в рамках стратегії "Український щит". Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння.