"Укроборонпром" запровадив антикорупційну програму

На виконання Закону України "Про запобігання корупції" та Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 265, Державний концерн "Укроборонпром" запровадив антикорупційну програму. Відповідний наказ підписано Генеральним директором Концерну Романом Романовим.

Антикорупційною програмою затверджено комплекс правил, стандартів і процедур щодо запобігання та виявлення корупції як в самому Концерні, так і на державних підприємствах вітчизняного військово-промислового комплексу, які входять до складу Концерну.

Держконцерном для недопущення можливих корупційних схем, пов’язаних з неефективним використанням державних оборонних коштів, налагоджено систему попередження ризиків у фінансово-господарської діяльності державних підприємств.

Першим серед міністерств, відомств, державних концернів і підприємств запроваджено прозору систему здійснення закупівель через електронні торговельні майданчики. У результаті тільки за 1 квартал 2016 року "Укроборонпром" заощадив для держави понад 150 млн грн.

Концерн тісно співпрацює з правоохоронними органами, до яких передає відповідні матеріали щодо виявлених з боку керівників окремих підприємств зловживань із державними коштами, зокрема, у 2015-2016 роках передано 85 таких інформувань.

Висловлюємо сподівання на більш ефективну роботу органів правопорядку та правосуддя, що дасть змогу реально притягувати до кримінальної відповідальності нечистих на руку посадовців і відшкодовувати заподіяні оборонним підприємствам збитки.

Нагадаємо, що в минулому році Держконцерном було викрито налагоджені екс-директором Львівського бронетанкового заводу Олександром Остапцем корупційні схеми розкрадання багатомільйонних коштів, про що поінформовано органи прокуратури. Проте трудові колективи Концерну та підприємства були здивовані несподіваною лояльністю Сихівського районного суду м.Львова до цього горе-керівника, висловили своє незадоволення занадто м’яким судовим вироком і вимагають більш суворого покарання корупціонеру.

Прийняття антикорупційної програми та призначення відповідальних за її реалізацію уповноважених посадових осіб дасть змогу запровадити дієвий механізм профілактики корупційних правопорушень в ДК "Укроборонпром", усунення корупційних передумов ведення господарської діяльності та формування негативного ставлення до проявів корупції.