"УКРОБОРОНПРОМ" ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ

ДК "Укроборонпром" звернувся до Державної служби експортного контролю, як спеціально уповноваженого органу виконавчої влади, відповідального за реалізацію державної політики в галузі державного контролю за міжнародною передачею товарів  військового призначення та подвійного використання. "Укроборонпром" просить перевірити розповсюджену в медіа інформацію щодо співпраці ДП "Антонов" з авіазаводом м. Вороніж (Росія). З’ясувати, чи мав місце експорт української продукції, хто давав на нього дозвіл, чи це суперечило це законодавству, та хто понесе відповідальність у разі наявності порушень.

Також ДК "Укроборонпром" просить перевірити інформацію щодо можливого постачання продукції ДП "Зоря-Машпроект" до РФ, яку розповсюдили деякі ЗМІ. Адже за даними самого підприємства, поставки до Російської федерації були анульовані відповідно до Указів Президента, рішень РНБО та Державної служби експортного контролю.

Нагадаємо, що з середини 2014 року "Укроборонпром" призупинив будь-яку торгівлю в оборонній сфері, військову співпрацю, обмін досвідом чи технологіями з Росією. Жодне підприємство Концерну не постачає продукцію військового або подвійного призначення для військового використання до країни-агресора, а також не веде спільних проектів у військовій сфері.

Нагадаємо, ДК "Укроборонпром" активно впроваджує політику заміщення російських комплектуючих. Більше третини необхідних деталей, які раніше Концерн закупав в Росії, українські оборонні підприємства вже виробляють самостійно.