За результатами розслідування визначили 3 ймовірні причини вибуху на Сумщині

Комісія з фахівців Концерну попередньо виокремила 3 найвірогідніші версії причини неконтрольованого вибуху снаряду на території випробувальної станції №2 Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів, що входить до складу ДК "Укроборонпром". Про це повідомили з місця події.

"Розглядається 3 версії: самодетонація снаряду через зміну хімічних властивостей речовини протягом його зберігання; наявність стороннього вибухонебезпечного предмета, який спрацював в момент проведення підготовчих робіт; порушення правил безпеки під час виконання робіт працівниками", – повідомили фахівці Концерну.

Роботи з утилізації боєприпасів проводили в рамках тристороннього договору між Державним підприємством "Укроборонсервіс", що входить до складу ДК "Укроборонпром",  NSPA (Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання) та Міністерством оборони України

Утилізацію здійснює Науково-дослідний інститут хімічних продуктів, що проводить такі роботи з 1996 роки, а з 2013 року співпрацює з Агентством НАТО. За останні три роки підприємство утилізувало біля 5 тисяч тон боєприпасів.

Зазначаємо, що з 2002 року відповідно до укладених домовленостей Державне підприємство "Укроборонсервіс" утилізувало 73 тисячі тон боєприпасів.

Нині, головна задача "Укроборонпрому" – з’ясувати причину події та унеможливити такі випадки у майбутньому.  Боєприпаси, що й досі зберігаються на складах, вичерпують строк своєї придатності, саме тому Концерн вкотре звертається до профільних відомств з проханням сприяти якнайшвидшому розгортанню власного вітчизняного виробництва сучасних боєприпасів, задля постачанню до військ безпечної та ефективної зброї.

28 липня о 17:05 на території випробувальної станції №2 Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів, що входить до складу ДК "Укроборонпром", стався неконтрольований вибух снаряда.  В результаті події загинули 3 українця, два працівника НДІ ХП та представник офісу NSPA в Україні. Двоє поранених були оперативно доставлені до шпиталю, нині їх стан стабільний. За  дорученням Президента  України сім’ям загиблих буде надано допомогу.