ЗА РІК КАДРОВИЙ СКЛАД УКРОБОРОНПРОМУ ОНОВИВСЯ БІЛЬШ, НІЖ НА 30%

З приходом в Укроборонпром нової команди на чолі з Айварасом Абромавичусом керівництво Концерну змінилося на 100%, а його кадровий склад в цілому оновився на 36%.

Загалом на посади в Концерні та підприємства, що входять до його складу (137 підприємств, з яких 116 – на підконтрольній території), було перевірено на доброчесність 855 кандидатів (в тому числі номінантів на державні нагороди), з яких 65 – відхилено.

При цьому претендентів на керівні посади перевіряли на поліграфі. Це дозволило мінімізувати корупційні ризики, а також підвищити ефективність підбору та розстановки кадрів. Зокрема, із 200 кандидатів, які проходили поліграф, майже половина приховувала негативну інформацію. Впроваджена практика проведення психофізіологічних досліджень персоналу виявилась ефективною, а тому нова команда Укроборонпрому використовуватиме її на регулярній основі – раз на рік для керівних посад.

Окрім того, за рік було змінено підхід до формування команди: кількість керівників зменшена вдвічі, а кількість управлінських рівнів скорочена з 8-ми до 5-ти. Введення практики конкурентного та відкритого відбору на керівні посади підприємств Укроборонпрому дозволило залучити фахівців та топ-менеджерів з корпоративного та державного секторів.

Загалом з серпня 2019 року на понад 20-ти підприємствах Концерну відбулась зміна керівників, з яких 9-ро – були призначені за підсумками номінаційних комітетів. Це гарантувало неупереджений та незалежний відбір кандидатів на стратегічні підприємства.

Також нова команда Укроборонпрому впровадила методологію оцінювання керівників рівня N та N-1 для підприємств Концерну ("Світлофор директорів"): вона дозволяє підтримувати належний баланс навичок та досвіду, а також готувати наступників на керівні посади.

Крім того, в Концерні запущено пілот з цілепокладання за методикою OKR (Objectives and Key Results). Карти цілей та ключових результатів впроваджено для всіх працівників Концерну категорії "керівник". Відповідно до методики, впроваджено і нову систему управління по цілям та преміювання для керівників підприємств.

Втім, зміни торкнулися не тільки топ-менеджменту – впроваджені з нуля функція оцінки, відбору та найму персоналу Концерну та підприємств.

Загалом кадровий склад підрозділів Концерну за рік було оновлено на 36%: прийнятий на роботу 101 працівник, з яких 16 – найняті протягом 2020 року. Всього було звільнено 67 співробітників.