Завдяки авіакластеру ми швидше інтегруємо українську літакобудівну галузь у світовий ринок – Михайло Гвоздьов

Консолідація виробництва, оптимізація процесів, активний маркетинг на зарубіжних ринках, розширення лінійки продукції – такі завдання стоять перед Українською авіабудівною корпорацією, створеною ДК "Укроборонпром". 

Голова ради директорів корпорації Михайло Гвоздьов заявив: "Ми ставимо перед собою амбітні цілі на найближчий час: розширити літакобудівний кластер підприємствами будь-якої форми власності, перетворивши українську авіаційну галузь у єдиний потужний механізм із чіткою координацією розвитку, впровадити міжнародні стандарти, глибше інтегруватися у світовий ринок. Усе це дозволить нам вийти на новий рівень, стати авіабудівною державою, відомою на весь світ".

Заступник генерального директора з авіабудування та виробництва  "Укроборонпрому" Юрій Пащенко зазначив, що  Михайло Гвоздьов вже показав себе як успішний управлінець ДП "Антонов". За рік його керівництва підприємство вийшло на новий рівень розвитку, підписало нові масштабні контракти. 

"На "Антонові" систематизовані й автоматизовані виробничі процеси, проведено чималу маркетингову роботу – і підприємство стрімко піднялось на якісно новий рівень. Тепер цю практику успішного менеджменту і впровадження сучасних методів роботи ми масштабуємо на весь авіаційний кластер. І Михайло Гвоздьов – та людина, яка якнайкраще впорається з цим завданням", – підкреслив заступник. 

Як наголосили в "Укроборонпромі", створюючи літакобудівний кластер, Концерн орієнтувався на кращі світові компанії. Зокрема, Boeing і Airbus, які вже працюють за такою структурою. Консолідація дозволить об’єднати потужності розрізнених підприємств і підвищити швидкість проектування та виробництва новітніх продуктів у 3-4 рази. 

Нагадаємо, ДК "Укроборонпром" створив у своїй структурі літакобудівний кластер – Українську авіабудівну корпорацію. Концерн консолідує усі авіабудівні потужності країни, фундаментом яких стане ДП "Антонов". Окрім "Антонова", до складу корпорації увійшли ПАТ УКРНДІАТ, ДП "Новатор", ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", ДП "Харківське агрегатне конструкторське бюро" " і ПАТ Завод "Маяк". У подальшому відбудеться суттєве розширення кластеру. 

Українська авіабудівна корпорація  є першим прикладом реформування оборонної промисловості країни. Літакобудівний кластер дозволить зробити українську авіаційну галузь єдиним потужним механізмом із чіткою координацією розвитку, глибше інтегруватися у світовий ринок та впроваджувати міжнародні стандарти. Його підприємства співпрацюватимуть із партнерами з приватного сектору, заводами, які не входять до складу Держконцерну. Це прискорить процес імпортозаміщення, дасть новий поштовх науково-технічному розвитку й економіці держави у цілому.