"ЗОРЯ" – "МАШПРОЕКТ" ОСНАСТИТЬ КОРАБЛІ ВМС ІНДІЇ СИЛОВИМИ УСТАНОВКАМИ ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА

Науково-виробничий комплекс газотурбобудування ДП НВКГ "Зоря" – "Машпроект", що входить до складу ДК "Укробооронпром", до 2019 року оснастить 4 кораблі ВМС Індії модернізованими морськими силовими установками власного виробництва. В кінці січня керівництво підприємства підписало генеральну угоду про співпрацю на 10 років, яке спрощує процедуру взаємодії "Зоря"-"Машпроекту"  з індійським замовником.
"На цьому підприємстві працюють 12 тисяч людей. Це все мешканці Миколаївщини. Ці люди спільними зусиллями дали минулого року бюджету України 611 млн. грн. Це підприємство, де ще рік тому 72 найменування комплектуючих закуповувались з-за кордону, зокрема у Росії, і за рік ця кількість скоротилась всього до трьох позицій. Крім того, у заводу є стратегічний партнер на найближче десятиліття – індійські партнери", – пвдкреслив Генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов.
У свою чергу, директор ДП НВКГ "Зоря"-"Машпроект" Костянтин Картошкін розповів, що у підприємства давні відносини з індійськими партнерами: "Сьогодні ми показуємо перший головний агрегат з автоматизованою системою управління і передаємо замовнику. Це означає, що ми не тільки поставляємо свої старі розробки, але і впроваджуємо нові разом зі своїми партнерами".
17 лютого на ДП НВКГ "Зоря" – "Машпроект"  успішно випробували головний газотурбінний агрегат для індійського замовника. Для цього було модернізовано випробувальний бокс, у якому встановили нове обладнання. Станція повністю імітує умови експлуатації на кораблі, в тому числі роботу гребного гвинта, за рахунок використання гідрогальма власної розробки і виробництва.
Присутні на випробуваннях Перший заступник секретаря РНБО України Олег Гладковський, Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні пан Манодж Кумар Бхарти підтвердили, що установка готова до передачі замовнику.
"Вже 30 кораблів військово-морських сил Індії оснащені двигунами "Зоря" – "Машпроект". І ми вже не просто закуповуємо обладнання, ми беремо участь в нових розробках. Сьогодні для нас особливий день, оскільки ми побачили, як працює двигун, оснащений новітньою розробкою. Індія як велика країна буде рада розширювати таку співпрацю", – заявив посол Індії
Агрегат вперше оснащений мікропроцесорною системою управління, розробленою фахівцями українського підприємства. У ній застосовується елементна база, вироблена компанією Woodward (США) – провідним світовим виробником електронного устаткування для систем управління. Раніше в установках використовувалась система управління релейного типу. Через перехід на мікропроцесорну систему управління також було створено нову паливну систему.
Контракт на оснащення чотирьох нових кораблів індійських ВМС було підписано в 2013 році. Це лише один з низки проектів, які підприємство реалізує на замовлення індійської сторони.