Рада директорів

UOP-logo-UKR

Рада директорів Концерну є колегіальним органом управління.

До складу ради директорів Концерну входять генеральний директор Концерну, його заступники, а також представники учасників Концерну. Головою ради директорів Концерну є генеральний директор Концерну.

До повноважень ради директорів Концерну належить:

1) підготовка пропозицій щодо: напрямів діяльності Концерну на черговий рік і подання їх на розгляд наглядової ради Концерну; стратегії розвитку Концерну та його учасників; реалізації інвестиційної політики стосовно активів Концерну та інвестування в активи, які належать учасникам, філіям і представництвам; показників діяльності Концерну і подання їх на розгляд наглядової ради Концерну;

2) забезпечення розроблення річних фінансових та інвестиційних планів, а також інвестиційних планів на середньострокову перспективу (три – п’ять років) учасників Концерну і подання їх на розгляд генерального директора Концерну;

3) здійснення координації поточної діяльності учасників Концерну;

4) виявлення державного майна, яке тимчасово не використовується Концерном та його учасниками, і внесення генеральному директору Концерну пропозицій щодо його подальшого використання;

5) здійснення інших повноважень, передбачених Статутом Державного концерну "Укроборонпром".

 

Чинний склад Ради директорів:

 

ГУСЄВ Юрій

Генеральний директор

Політик, громадський діяч. Заступник Міністра оборони України у 2014-2016 роках: за час своєї роботи ініціював та запровадив кардинальні реформи у сфері нацбезпеки і оборони, один із авторів "волонтерського десанту".

З липня 2019-го очолював Херсонську обласну державну адміністрацію, успішно втіливши низку "пілотних проєктів" у різних галузях.

Політичну кар’єру розпочав ще у 1999-му. За ці роки також набув досвід підприємницької діяльності, працював в міжнародних та українських фінансових інституціях.

Завершив дві програми в Harvard Kennedy School, а також в Aspen Institute Kyiv. Кандидат економічних наук, запрошений професор Військового Університету Нуева Гранада в Колумбії .

Співавтор "Книги Реформ", яка описує процеси перетворень в Україні після Революції Гідності 2013–2014 років.

Призначений генеральним директором Державного концерну "Укроборонпром" 3 грудня 2020 року Указом Президента №532/2020.

БОНДАР Роман

Перший заступник генерального директора

Експерт з розвитку лідерства та побудови ефективних організацій. Більше 15-ти років займається пошуком керівників вищої ланки і організаційними перебудовами великих українських і міжнародних компаній.

Член та співзасновник UCGA – Української академії корпоративного управління (Ukrainian Corporate Governance Academy) та Інституту цифрової трансформації – організацій, створених для розвитку та промоції корпоративного управління і цифрової трансформації. У минулому – керуючий партнер міжнародної компанії Odgers Berndtson Ukraine.

Призначений заступником генерального директора з трансформації 19 вересня 2019 року, першим заступником генерального директора – 1 жовтня 2020 року.

ФОМЕНКО Ігор

Заступник генерального директора з виробництва

Отримав ступінь MBA в Institute of International Business Relations (Німеччина), пройшов курси Executive Education в Harvard Business School та INSEAD.

Працював на Луганському акумуляторному заводі, Луганському станкобудівному заводі, який було реорганізовано та перетворено в Луганський патронний завод. Обіймав керівні посади на Луганському патронному заводі, у Холдинговій компанії АвтоКрАЗ, Corum Group, ICDI Group.

Призначений заступником генерального директора ДК "Укроборонпром" з виробництва 22 листопада 2019 року.

МОРОЗОВ Михайло

Заступник генерального директора з маркетингу та збуту

У 2002-2004 роках працював на ДП "Прогрес".

2004-2005 рр. – перший заступник ДК "Укрспецекспорт".

Надалі зосередився на роботі в приватних структурах, а останні 10 років працював на посаді генерального директора Istil Group.

Призначений наказом Генерального директора ДК "Укроборонпром" від 11 жовтня 2019 року.

ІВАНЮТА Сергій

Заступник Генерального директора з фінансово-економічних питань

За роки трудової діяльності працював в АКБ "Укрсоцбанк", ПАТ "Крафт Фудз Україна", був фінансовим директором ряду компаній, зокрема в ПАТ "Укргазвидобування".

У 2016-2017 роках очолював Банкнотно-монетний двір Національного банку України.

Призначений наказом Генерального директора ДК "Укроборонпром" від 30 вересня 2019 року.

ПАЩЕНКО Юрій

Директор Казенного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Іскра"

Працював на виробництві та на керівних посадах у приватних та державних підприємств за напрямками розвитку виробництва, створення, розробки, модернізації і ремонту озброєння та військової техніки.

У 2009-2014 роках працював технічним директором, заступником Генерального директора з розвитку і маркетингу ДП "Виробниче об’єднання "Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова".

У 2014-2016 роках працював Заступником Генерального директора з виробництва ДК "Укроборонпром". З 2017 по теперішній час працює директором КП "НВК "Іскра".

Нагороджений державною нагородою – орденом "За заслуги" ІІІ ст., орденом Православної церкви України "Святого Миколая Чудотворця" та відомчими нагородами – Почесним нагрудним знаком "За заслуги перед Збройними Силами України", медаллю О.М.Макарова "За особистий внесок у ракетно-космічну галузь", відзнакою МО України – медаллю "За сприяння Збройним Силам України", Почесною відзнакою ДК "Укроборонпром" "За вагомий внесок у розвиток оборонної промисловості України".

ТУРІНСЬКИЙ Олег

Директор Державного підприємства "Шепетівський ремонтний завод"

З 2006 до 2012 року працював головним інженером – першим заступником директора, з 2012 до 2013 рік – заступником директора заводу з маркетингу та договірної роботи, а з 2013 є директором ДП "Шепетівський ремонтний завод".

Указом Президента України від 21 серпня 2015 року №491/2015 присвоєно почесне звання "Заслужений працівник промисловості України".

МОРМИЛО Яков

Директор Державного підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова"

Лауреат державної премії України за роботу в галузі науки і техніки (2015 р.), доктор філософії (PhD) в галузі воєнної науки, національної безпеки, безпеки державного кордону (2020 р.). Почав свою трудову діяльність інженером-конструктором на ДП "ХКБМ імені О.О. Морозова" після закінчення Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" в 1997 році. Займав посади начальника сектору, начальника відділу, головного конструктора та у 2015 році став директором ДП "ХКБМ".

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у створення вітчизняної бронетехніки Яков Мормило має ряд почесних грамот та нагород.

АНДРОЩУК Віктор

Директор Державного підприємства "Львівський бронетанковий завод"

Має більше 35 років досвіду роботи. За свою трудову діяльність у ДП "Львівський БТЗ", яка розпочалась із 2001 року, працював на посадах начальника енерго-механічного відділу, головного інженера, радника директора. У 2018 році був призначений директором ДП "Львівський БТЗ".

Нагороджений почесним нагрудним знаком "За заслуги перед Збройними Силами України".

БОРИСОВ Вадим

Директор – генеральний конструктор Державного підприємства "Дослідно-проектний центр кораблебудування"

Трудову діяльність розпочав з березня 1998 року у Державному підприємстві "Дослідно-проектний центр кораблебудування України". За 23 роки наполегливої праці у галузі кораблебудування пройшов шлях від інженера до директора-генерального конструктора.

Обіймає посаду директора-генерального конструктора ДП "ДПЦК" з 2018 року.

Вадим Євгенович бере активну участь у науково-дослідній роботі (має публікації у наукових виданнях, є активним учасником наукових семінарів, виконував обов’язки наукового керівника науково-дослідних робіт).

КРАВЧЕНКО Ігор

Директор Державного підприємства "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О.Г. Івченка

Директор державного підприємства "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О.Г. Івченка (ДП "Івченко-Прогрес"), генеральний конструктор з 2010 року. Доктор технічних наук.

Член Наукової ради НАН України з проблем "Механіка деформівного твердого тіла". Голова спеціалізованої вченої ради ДП "Івченко-Прогрес". Є автором більше 100 наукових праць, 4 монографій, інженерних розробок, у тому числі  72-х авторських свідоцтв і патентів на винаходи.

Повний кавалер ордена "За заслуги", "Заслужений машинобудівник України". Лауреат премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.

 

МАРАКУЛІН Володимир

Директор Державного підприємства "Луцький ремонтний завод "Мотор"

Закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування".

З листопада 2004 року працював на посаді директора комерційного Державного підприємства Міноборони України "Луцький ремонтний завод "Мотор".

Наказом ДК "Укроборонпром" від 26.11.2015 р. № 333-к був призначений директором Державного підприємства "Луцький ремонтний завод "Мотор".

Указом президента України від 24.08.2017р. №251/2017 присвоєно почесне звання "Заслужений машинобудівник України".

МАТЮХІН Олександр

Директор Державного підприємства Науково-виробничий комплекс "Прогрес"

Розпочав свою трудову діяльність у Державному підприємстві Науково-виробничий комплекс "Прогрес" у 1978 році. 30.05.1998 року був призначений виконуючим обов’язки директора НВК "Прогрес". З 11.08.1998 року обіймає посаду директора Державного підприємства Науково-виробничий комплекс "Прогрес".

Нагороджений Грамотою Виконкому Ніжинської міської Ради (2011 рік), Державною премією України в галузі науки і техніки 2012 року за систему захисту літальних апаратів (2013 рік), Почесною грамотою Обласної державної адміністрації (2016 р.), державною нагородою "Почесний машинобудівник України" (2021 рік).

НОЗДРЯ Вадим

Генеральний директор Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт"

2001-2006 – головний спеціаліст, керівник відділу, Заступник директора департаменту ДП "Укрспецекспорт", ДП "Прогрес".

2006-2014 – Директор, виконавчий директор компанії девелопменту нерухомості.

2014-2017 – Головний виконавчий директор (СЕО) компанії  "ІСТІЛ Менеджмент" (Україна).

2017-2019 – Директор львівського комунального підприємства з управління відходами, керівник групи реалізації проекту ЄБРР.

2015-2020 – депутат Київської міської ради, перший заступник голови постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

9 січня 2020 року призначений Генеральним директором Державної компанії "Укрспецекспорт".

КОРОСТЕЛЬОВ Олег

Генеральний конструктор – генеральний директор Державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч"

Трудову діяльність у ДП "ДККБ "Луч" розпочав у 1978 року. З 26.07.2004 є Генеральним конструктором – Генеральним директором ДП "ДККБ "Луч".

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1999 рік),

Заслужений машинобудівник України (2004 рік), Орден "За заслуги" III ступеня (2008 рік), Почесна відзнака Апарату Ради національної безпеки і оборони України І ступеня (2009 рік), Орден "За заслуги" II ступеня (2015 рік), Відзнака Міністерства оборони України-нагрудний знак "Знак пошани" (2015 рік), Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил України "За заслуги перед Збройними Силами України" (2016 рік), Орден "За заслуги" I ступеня (2018 рік), присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави (2020 рік).

БИЧКОВ Сергій

В.о. Генерального директора Державного підприємства "Антонов"

Сергій Бичков є одним з найдосвідченіших фахівців у галузі авіабудування.

З 1969 року працював у ДП "Антонов" інженером-технологом, провідним інженером, заступником головного інженера, головним інженером, технічним директором-головним інженером підприємства, віце-Президентом – директором виконавчим. З листопада 2020 року наказом гендиректора ДК "Укроборонпром" призначений виконуючим обов’язки генерального директора ДП "Антонов".

Нині Сергій Андрійович керує виробництвом літаків Ан-178 за замовленням Міністерства оборони України для Збройних сил України.

За високий науковий рівень монографій з технології виробництва металокерамічних матеріалів у складі авторського колективу відзначений Премією ім. І. М. Францевича Національної академії наук України.

 

ЛАРІН Євген

Директор Дочірнього підприємства Державної компанії "Укрспецекспорт" – Державного госпрозрахункового зовнішньоторгівельного підприємства "Спецтехноекспорт"