Укроборонпром посилить співпрацю з правоохоронними органами
Укроборонпром посилить співпрацю з правоохоронними органами Нова команда «Укроборонпрому» ініціювала зустріч з представниками правоохоронних органів України задля посилення співпраці та сприянні у розслідуванні кримінальних та корупційних правопорушень за попередні роки роботи Концерну. “Ми прагнемо очистити ім’я «Укроборонпрому» і боронити галузь від корупції. Ми відкриті до співпраці, для нас не існує інформації яку б ми могли приховувати від правоохоронців», - відзначив Генеральний директор Концерну Айварас Абромавичус. Він додав, що найбільше відкритих кримінальних справ за статтею 191 КК України. У справах йде мова про зловживання попередніми управлінцями в системі Концерну службовим становищем на загальну суму понад 1 мільярд гривень. На запрошення Концерну до зустрічі приєднались представники  Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України, Служби безпеки України та Державної фіскальної служби України. Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник наголосив, що це перший приклад такої ініціативи та сприяння з боку Державних компаній.   «Відтепер Концерн, як керуюча компанія, надаватиме всі необхідні документи та максимально співпрацюватиме з правоохоронними органами», - говорить Айварас Абромавичус. За період 2012 – 2019 рр відкрито 625 кримінальних проваджень, за якими проходять підприємства-учасники  ДК «Укроборонпром. Тобто діяльність Концерну викликала питання в правоохоронців одразу з моменту створення. За переданими в ініціативному порядку матеріалами Концерну було зареєстровано 75 кримінальних проваджень.
В машинобудуванні все визначають люди – Роман Бондар
В машинобудуванні все визначають люди – Роман Бондар Найважливішими в машинобудівній індустрії є люди. Якщо ці люди створюють нові технології, то вони мають швидко впроваджуватися. Інакше ми повертаємося до того, що вся наша гордість – це радянські розробки.На цьому наголосив заступник гендиректора «Укроборонпрому» Роман Бондар в інтерв’ю Mind. Одна із основних проблем браку інженерів на державних підприємствах є низькі заробітні плати. Міжнародні компанії-конкуренти пропонують значно більше.  «На одному з наших важливих підприємств зарплати конструкторів становлять 15 000 грн, а в двох кварталах від нього – іноземна компанія, яка створила R&D-центр, і вони пропонують зарплату в 75 000 грн», – прокоментував Роман Бондар.  Тому в боротьбі за інженерів для «Укроборонпрому» надзвичайно важливо мати можливість конкурувати з компаніями, які дають спеціалістам стандарти, технології, тренування англійської та зарплату уп'ятеро вищу. Позитивним прикладом ефективного управління та залучення професіональних інженерів є Київське КБ «Луч». Підприємство робить ракетну техніку, і вона випереджає за технічними характеристиками багато міжнародних аналогів. Рецепт успіху простий: талановитий генеральний конструктор Олег Коростильов зібрав навколо себе команду людей, у яких є конкретне призначення: вони хочуть створювати кращі у світі ракети. Генеральний конструктор створив на базі свого виробничого цеху певну подобу серійного виробництва, щоб масово виробляти ракетні зразки, на які попит зростає за експонентою. Там середня зарплата 59 000 грн.
Олександр Берчій призначений директором з корпоратизації Укроборонпрому
Олександр Берчій призначений директором з корпоратизації Укроборонпрому Генеральний директор "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус призначив Олександра Берчія  директором з корпоратизації Концерну. Головне завдання – корпоратизація оборонно-промислового об’єднання задля створення прозорої, зрозумілої та ефективної структури з сучасними підходами до корпоративного управління. Серед основних напрямків його виконання слід зазначити:  - Уважний підхід до приватизації, оптимізації структури активів, що забезпечить додаткові внутрішні ресурси розвитку з урахуванням відповідального соціального захисту працівників; - Посилення захисту інтелектуальної власності; - Розвиток та осучаснення технологічного, дослідно-конструкторського потенціалу; - Налагодження корпоративного управління у підпорядкованих акціонерних товариствах, націленого на результат, а не на процес; - Тісна співпраця та ефективна координація між управлінськими командами всередині концерну, органами державної влади та громадськістю, спрямована на швидку реалізацію змін. Олександр Берчій займав посаду директора з аудиту в компанії Ernst & Young, що входить до «Великої четвірки» найбільших світових аудиторських компаній. Має понад 17 років досвіду роботи аудитором, спеціалізувався на роботі з суспільно-важливими підприємствами державного сектору економіки.
Перший фінансовий аудит Укроборонпрому завершиться за рік
Перший фінансовий аудит Укроборонпрому завершиться за рік Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Айварас Абромавичус в інтерв’ю Укрінформ розповів про аудит консолідованої фінансової звітності концерну "Укроборонпром" за 2018-2019 рік, складеної за міжнародними стандартами фінансової звітності.  1 жовтня було відібрано переможця тендеру з фінансового аудиту, який триватиме 12 місяців. Очікується, що за 2018 рік результати вже будуть в першому півріччі наступного року, а за 2019 рік – в другому півріччі 2020 року. Фінансовий аудит потрібен, зокрема, для виходу компанії на зовнішні ринки позик. Три роки міжнародної фінансової звітності, яка перевірена аудитором, вже дозволяють компаніям виходити на зовнішні ринки позик, випускати єврооблігації, зменшувати собівартість кредитного портфеля. "Зараз балансова вартість кредитного портфеля становить 10 млрд грн. На жаль, у нас середня ставка залишається на рівні 21-22%, що робить господарську діяльність надзвичайно складною. Оскільки окупність більшості проектів, звичайно, не така коротка (близько чотирьох років), це не дозволяє інвестувати в довгострокові проекти. А коли вже випускаєш єврооблігації в валюті, то йдеться про 6%, 7%, 8%. Це вже зовсім інша справа, це одна з причин – чому потрібен фінансовий аудит", – зауважив Айварас Абромавичус. Також фінансова звітність дає можливість входити в проекти із світовими гігантами, які хочуть мати справу тільки з компаніями чия звітність перевірена визнаними міжнародними аудиторськими компаніями  . 
Наша продукція
БТР-4МВ1 БТР-4МВ1 створений фахівцями "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому". Ця машина є модернізацією БТР-4, який активно використовується захисниками нашої країни у ході АТО. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4. При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.    Технологічні рішення, які прийняли фахівці "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год. "БТР-4МВ1 – є машиною, яка забезпечує захист екіпажу на найвищому рівні, для цього класу бронетехніки. А завдяки модульному підходу у бронюванні і наявності багатоцільових відсіків, які дозоляють встановлювати додаткові паливні баки, поплавки або додаткову броню, ми тепер можемо за мінімальний час переоснастити БТР-4МВ1. Окрім того, використання бойових модулів також дозволяє проводити заміну озброєння бойової машини. Фактично зараз БТР-4МВ1 можливо за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Це підхід, який використовується у найкращих зразках бронетехніки країн-членів НАТО, вже реалізовано у українському БТР-4", – заявив директор "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" Олексій Бабіч.
БТР-4МВ1
Докладніше
3D-РАДАР 80К6Т КП "Науковий виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розробив новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладені твердотільні модулі.   Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.   Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти.       Можливості 80К6Т дозволяють виявляти повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на висотах до 40 км. Одночасно радар може відслідковувати до 500 цілей. При цьому ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.   За одну хвилину радар робить до 12 обертів, що забезпечує оновлення данних про цілі кожні 5 секунд, а велика зона огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. Окрім того, спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.   При розробці 80К6Т фахівці КП "НВК "Іскра" приділили окрему увагу мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній з яких знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій – вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків.
3D-РАДАР 80К6Т
Докладніше
M4 – WAC-47 Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї. Саме завдяки M4 – WAC-47 можливо реалізувати "плавний" та більш економічно ефективний перехід до впровадження нового для української армії натівського калібру стрілецької зброї. Це дозволить ефективно використати запаси існуючих боєприпасів, уникнути проблем із розподілом та логістикою нових набоїв та мінімізувати ризики. Окрім того можлива адаптація до 5,45х39, який також використовується в українській армії, новітніх типів боєприпасів: .458 SOCOM, надпотужного та важкого набою з дозвуковою кулею, або 6.8 SPC II з високою кінетичною енергією та зупиняючими властивостями. Ще однією важливою перевагою модульної конструкції автоматичного карабіну M4 – WAC-47 є можливість використання різних за довжиною стволів у відповідності до потреб: 10.5”, 11.5”, 14.5”, 18” або 24”. Що дозволяє варіювати зброю у відповідності до індивідуальних завдань бійця. Наприклад, піхотний снайпер може використовувати довгий 24-дюймовий ствол, який забезпечує ведення ефективного прицільного вогню на 600 метрів, у той час, коли короткий у 10,5-дюймів ствол краще відповідає потребам індивідуальної компактної автоматичної вогнепальної зброї. У поєднанні із кріпленнями типу RIS, які призначені для швидкого встановлення коліматорних або оптичних прицілів, приладів нічного бачення або тепловізорів, підствольних гранатометів, систем лазерного покажчика цілі, не говорячи вже про тактичні рукоятки або ліхтарі, дозволяє реалізувати весь потенціал бійця на полі бою.
M4 – WAC-47
Докладніше