Дата публікації: 04.06.2024
Навіщо впроваджувати систему управління ризиками?
Впровадження системи управління ризиками дозволяє уникати проблем до того як вони виникнуть, відповідно зменшуючи втрати підприємства. Також управління ризиками ідентифікує нові можливості, використання яких дозволяє генерувати додатковий дохід, а отже більш ефективно використовувати наявні ресурси підприємств та покращувати фінансові показники. Крім того система управління ризиками передбачає організацію заходів з забезпечення безперебійної діяльності, що дозволяє підприємству функціонувати в складних умовах.
Які документи визначають необхідність управління ризиками?
Закону України від 22.02.2024 № 3587-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління». ДСТУ IEC/ISO 31010:2013 «Керування ризиком. Методи загального оцінювання ризику».
Якими основними видами ризиків управляє АТ “Українська оборонна промисловість” та Підприємства?
АТ «Українська оборонна промисловість» та Підприємства в рамках системи управління ризиками управляють стратегічними, операційними, фінансовими, комплаєнс ризиками.
Які існують етапи управління ризиками?
В процесі управління ризиками АТ «Українська оборонна промисловість» та Підприємства виділяють наступні етапи:
- ідентифікація ризику;
- аналіз і оцінка ризику;
- мінімізація ризику;
- впровадження заходів мінімізації ризиків;
- моніторинг і контроль рівня ризиків.
Хто відповідальний за управління ризиками в АТ «УОП» або на Підприємстві?
Кожен працівник відповідальний за управління ризикам, шляхом усвідомленого і відповідального ставлення до виконання поставлених йому завдань та перевірки їх якості та/або коректності.
Що я маю зробити, якщо я виявив у себе ситуацію, яка може призвести до виникнення конфлікту інтересів?
Якщо працівником АТ «Українська оборонна промисловість» або Підприємства виявлено ситуацію, яка може призвести до виникнення конфлікту інтересів, такий працівник зобов'язаний утриматись від вчинення дій та прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів та повідомити протягом одного робочого дня з моменту виявлення конфлікту інтересів Уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з антикорупційної діяльності.
Що я маю зробити, якщо мені стало відомо про конфлікт інтересів у інших працівників АТ «Українська оборонна промисловість» або Підприємства?
Працівник, якому стало відомо про конфлікт інтересів у інших працівників, в тому числі керівників Підприємства або АТ «Українська оборонна промисловість», повідомляє про такі випадки на гарячу лінію звернень АТ «Українська оборонна промисловість»: 0-800-211-606 або електронну пошту: antikor@ukroboronprom.com.