Журналісти програми "Громадянська оборона", яка виходить на каналі ICTV, підготували сюжет про передові досягнення українського оборонного комплексу.
"У 2014 році у війну з російським агресором Україна вступає майже зі знищеною армією. Замість робочої техніки - фактично груда радянського металобрухту. Але за 3,5 роки війни все змінюється на 180 градусів. По деяким військовим розробкам ми за цей час обігнали навіть Європу, бо відштовхуємось від реального досвіду боїв", - йдеться у сюжеті.
У 10-хвилинному сюжеті, як приклад реального прогресу українського оборонного комплексу, демонструються передові розробки підприємств-учасників ДК "Укроборонпмром". В тому числі, безпілотний міні-БТР "Фантом", військово-транспортній літак Ан-132D, реактивній системі залпового вогню "Верба", а також високотехнологічні бойові модулі.
"Декілька років кремлівська пропаганда постійно передрікала смерть українському авіабудуванню, мовляв, без кооперацією з Росією ДП "Антонов" - приречено. Але те, що у 2014 році вважалось неможливим, у 2017 - стало реальністю. На заводі "Антонов" створили перший літак без жодної російської деталі - Ан-132D", - йдеться у сюжеті.
Журналісти акцентували увагу, що Ан-132D створили у рекордні строки, а також порівняли таку швидкість розробки зі створенням в Росії Іл-112, який за задумом Кремля має замінити літаки "Антонова". В той час коли український літак був створений за два роки, російський розробляється з 1993 року, тобто вже 24 роки, та досі не піднявся в небо.
Окрему увагу журналісти приділили ракетним системам типу "земля-земля", що розробляється за участю підприємств "Укроборонпрому" під грифом "Вільха".
"Потенційно російське керівництво повинно розуміти, що її, як мінімум, прикордонна територія, знаходиться під вогньовим контролем Збройних Сил", - вважає військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
"За 3,5 роки Україні вдалось не тільки відродити боєздатність армії, але і суттєво просунутись в розробках військової техніки. Сьогодні українськими винаходами цікавляться і в Європі, і в США. Це вже зовсім новий рівень розвитку української оборонної промисловості", - підсумовують журналісти.