Повернутись
Про реформу

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ РЕФОРМА

21 березня 2023 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив рішення про перетворення Державного концерну «Укроборонпром» в Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість». Це стало відправною точкою трансформації  Укроборонпрому в сучасну високотехнологічну оборонну компанію, де 100% акцій належить державі.

4 травня 2023 року оприлюднено Постанову Кабінету Міністрів України «Про утворення акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість»  – один з ключових кроків до реформування державного сектору оборонно-промислового комплексу нашої країни.

Діяльність Державного концерну «Укроборонпром» була припинена 28 червня 2023 року. Натомість утворено Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість». Рішенням Кабінету Міністрів України керівником Компанії призначено Германа Сметаніна.

«Перед новопризначеним гендиректором стоять три основні задачі: наростити виробництво боєприпасів і військової техніки, побудувати в компанії ефективну антикорупційну інфраструктуру та трансформувати «Укроборонпром». Це важливі кроки для втілення «залізних змін» у сфері вітчизняного оборонного виробництва. Разом нам вдасться посилити ОПК, суттєво наростити обсяги та темпи виробництва і, як результат, зробити його локомотивом відновлення економіки країни», – зазначив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

ПОЧАТОК ТРАНСФОРМАЦІЇ

13 липня 2021 року Верховна Рада України проголосувала у другому читанні та в цілому законопроєкт №3822 «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності». Наразі це закон №1630-ІХ.

1 жовтня поточного року Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1630-ІХ, який набрав чинності 6 жовтня. Тоді ж, 6 жовтня, Концерн надіслав до Кабінету Міністрів України необхідні документи для оформлення рішень про перетворення Укроборонпрому на акціонерне товариство, а його підприємств-учасників на акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю.

Для координації дій щодо трансформації концерну та його підприємств створено робочу групу у складі експертів ДК «Укроборонпром», представників Мінстратегпрому, Мінекономіки, Мінфіну та Мін'юсту.

ПРО ЩО ЗАКОН?

Закон «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності» дає змогу перетворити Державний концерн «Укроборонпром» на 100% нову сучасну оборонно-промислову компанію: підзвітну акціонеру-державі, відкриту для інвесторів, прогнозовану для партнерів, ефективну в управлінні, надійну для створення озброєння та військової техніки та убезпечену від корупційних ризиків і прямого політичного впливу.

ОСНОВНА МЕТА РЕФОРМИ

Забезпечити Збройні сили України новітніми високотехнологічними зразками озброєння та військової техніки завдяки впровадженню сучасної системи управління державними підприємствами оборонно-промислового комплексу України (ОПК).

ХТО РОЗРОБИВ ЗАКОНОПРОЄКТ?

Ініціатори та автори проєкту закону – народні депутати, члени Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки: І. Копитін, І. Верещук, О. Літвінов, Ю. Здебський, Д. Арахамія, О. Завітневич, М. Безугла.

Проєкт закону підготовлено учасниками міжвідомчої робочої групи, створеної на базі Комітету щодо реформування Державного концерну «Укроборонпром».

До групи ввійшли представники Концерну, Офісу Президента та Верховної Ради, Мінстратегпрому та Міноборони, РНБО та МВС, Мінекономіки та Податкової служби, Державного космічного агентства, посольств країн Великої Сімки та Офісу зв’язку НАТО, науковці, профільні й антикорупційні експерти.

Законопроєкт №3822 розроблений на виконання Указу Президента України від 27.02.2020 №59/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 18 лютого 2020 року «Про основні показники державного оборонного замовлення на 2020 рік та 2021, 2022 роки».

Підписка на розсилку