Айварас Абромавичус приступив до виконання обов’язків Генерального директора Державного концерну "Укроборонпром"

Сьогодні зранку призначений Президентом на посаду Генерального директора Державного концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавичус офіційно приступив до виконання своїх обов’язків.

Указ №641/2019 про призначення Айвараса Абромавичуса був оприлюднений на сайті Президента України 30 серпня 2019 року. У той же день голова держави підписав Указ про звільнення з цієї посади Павла Букіна.

Протягом останніх двох місяців Айварас Абромавичус очолював Наглядову раду Концерну, куди був введений указом президента Володимира Зеленського від 12 червня 2019 року. 

“Одразу після інавгурації Президент України Володимир Зеленський звернувся до мене із проханням очолити наглядову раду концерну “Укроборонпром” та розпочати глибинну трансформацію компанії. За три неповних місяці роботи я відвідав понад 30 заводів і підприємств, що входять до складу “Укроборонпрому” у Львові, Харкові, Миколаєві, Одесі. Мені вдалося поспілкувався з десятками директорів, в тому числі – колишніх, і особисто зустрітися з колективами підприємств-учасників концерну. Це дало змогу глибше вивчити та зрозуміти діяльність Укроборонпрому та на власні очі побачити проблеми галузі”, – пояснив своє призначення Абромавичус.

За словами Айвараса Абромавичуса, за цей час Наглядова рада встигла сформувати номінаційну комісію, за участі міжнародних консультантів провести десятки співбесід і відібрати декількох претендентів на посаду Генерального директора Концерну.

“Вперше в історії директор “Укроборонпрому” мав бути обраний на конкурсній основі, а не шляхом політичних домовленостей. Але поки тривала процедура спецперевірки кандидатів, у Концерні почали відбуватися речі, що могли мати негативні наслідки для національної безпеки країни”, – пояснює новообраний генеральний директор. 

Зокрема, без погодження з Наглядовою радою переписувалися статути підприємств-учасників Концерну, у ЗМІ почали з’являтися витоки таємних контрактів, до яких не мали доступ навіть члени Наглядової ради, а на самих підприємствах колишнім керівництвом була створена атмосфера нездорової конкуренції та боротьби за посади.

“Нам почали надходити негативні сигнали від наших контрагентів та міжнародних партнерів. Все це загрожувало суттєвими репутаційними втратами як самого Концерну, так і держави, чого ми допустити не могли”, – пояснює своє призначення на посаду генерального директора Айварас Абромавичус. “Зрештою спільно з Президентом ми дійшли однакового висновку про необхідність очолити Концерн та увійти в його операційну роботу”.

“Утім і Президент, і я, і всі члени Наглядової ради Концерну залишаємося прихильниками конкурсного відбору Генерального директора “Укроборонпрому”. Це наша амбіція і вона буде втілена в життя. Конкурс буде оголошено до кінця року”, – додає Абромавичус.

Першочергово у ролі генерального директора Айварас Абромавичус вважає необхідним стабілізувати щоденну роботу концерну, запустити процес фінансового аудиту та здійснити кадровий ротації серед ТОП-менеджменту концерну та підприємств, що входять до “Укроборонпрому”.