Другий день "Зброї та безпеки-2016" – "випробування Малюка", бойовий модуль "Дуплет" та дрон Anser

Закінчився другий день міжнародної виставки "Зброя та Безпека", на якій ДК "Укрооборонпром" продовжує демонструвати останні досягнення підприємств Концерну. Цей день став першим "відкритим" днем виставки і Міжнародний виставковий центр відчинив свої двері для всіх охочих. Експозиція  ДК "Укроборонпром" стала головним об‘єктом уваги української громадськості та іноземних гостей. 

 Особливу увагу відвідувачів привернув до себе автомат "Малюк", який є глибокою модернізацією АК-74 за схемою булпап, що виготовляється на підприємстві Концерну ДП "Красилівський агрегатний завод", на замовлення приватної компанії ТОВ "ІнтерПроІнвест". У цей день виставки автомат успішно витримав декілька сотень циклів розборки та зборки, які проводили самі гості. А затворно-спусковий механізм "Малюка" пройшов "випробування", які можливо порівняти лише із суровою військовою прийомкою.
d01
Також увага гостей була прикута до публічної прем‘єри виставки – бойового модулю "Дуплет", який розробило ДП "Житомирський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром". 

Бойовий модуль "Дуплет" оснащений двома автоматичними 30-мм гарматами ЗТМ-2 від підприємства Концерну ДП "НТК "Завод точної механіки", завдяки чому можливо удвічі збільшити щільність вогню, створивши справжню завісу із 30-мм снарядів. Або виконувати стрільбу почергово кожним із стволів, що дозволяє удвічі збільшити безперервну тривалість вогню без перегрівання головного озброєння машини.
d02
В цей же день ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК “Укроборонпром” продемонстрував свій новий безпілотник "Anser". Основні відмінні риси даного безпілотного авіаційного комплексу – це можливість перебувати у повітрі від 6 до 12 годин, здатність нести на собі корисне навантаження до 5 кг та використання повністю зашифрованих цифрових каналів передачі даних. При цьому вага самого літального апарату – 23 кг.
d03
Міжнародна виставка "Зброя та Безпека" стала не тільки майданчиком для демонстрації озброєння, але і форумом для обговорення взаємовигідної співпраці із стратегічними партнерами України. 

Наприклад, керівники провідних оборонних компаній Великобританії зустрілись з керівництвом ДК "Укроборонпром". Під час зустрічі, керівництву BAE Systems, GE Aviation, Marshall Aerospace and Defense Group, Heroux Devtek та інших компаній було продемонстровано стратегію реформи оборонно-промислового комплексу України, яка складається з корпоратизації, створення Наглядових рад, аудиту з залученням міжнародних компаній, кластеризації підприємств у ключових оборонних сферах, захисту технологій та інноваційної платформи – UkrARPA.

Окрім того, увагу західних партнерів було приділено обговоренню вирішення законодавчих перепон щодо розвинення співпраці, адже іноземні компанії зацікавлені у спільних проектах та якісно новому рівні співпраці.
d04
Саме на необхідності зміни законодавства України для реалізації реформування оборонно-промислового комплексу України, акцентував свою увагу очільник ДК "Укроборонпром" під час прямого ефіру на 5 каналі. 

"Подальший розвиток оборонки потребує змін законодавства. Законодавча база з радянської має змінитися на сучасну – таку, що відповідає задекларованій нами концепції реформування галузі. Насамперед, йдеться про приватно-державне партнерство, зміна принципів зовнішньої торгівлі тощо. Ми сподіваємося, що депутати підтримають законодавчий пакет підвищення обороноздатності країни", – підкреслив очільник Держконцерну.

Нагадаємо, що міжнародна виставка "Зброя та Безпека" буде працювати 11-14 жовтня. На ній ДК "Укроборонпром" презентує найкращі зразки та передові досягнення оборонно-промислового комплексу України. Цьогоріч на об’єднаній експозиції представлені 237 експонатів 46 підприємств "Укроборонпрому".