Харківщина є лідером у реалізації програми імпортозаміщення – Артур Херувімов

Харківська область демонструє найкращі показники у реалізації програми імпортозаміщення, яку проводить Державний концерн "Укроборонпром".

Про це заявив Заступник генерального директора з розвитку Концерну Артур Херувімов на IX Міжнародному економічному форумі "Інновації. Інвестиції.Харківські ініціативи!".

"За три роки ми збільшили у п’ять разів кількість підприємств Харківської області, з якими налагоджено кооперацію. Інвестиції, у вигляді замовлень, в підприємства регіону збільшились більше, ніж у 7 разів з 46,5 млн гривень до 340,4 млн гривень. Більше 1800 студентів харківських вишів пройшли практику на підприємствах "Укроборонпрому", – заявив Артур Херувімов.

За словами Артура Херувімова, у 2014 році Концерн приступив до реалізації масштабної програми імпортозаміщення. Підписано Меморандуми про співробітництво з 21 обласною державною адміністрацією. Наразі 394 підприємства співпрацюють з Держконцерном "Укроборонпром".

Заступник генерального директора з розвитку Концерну Артур Херувімов також нагадав про основні досягнення Держконцерну за останні три роки.

"Завдяки ефективному управлінню, ми змогли досягти зростання ключових фінансових показників. В 2016 році чистий прибуток підприємств

"Укроборонпрому" збільшився до 28,3 млрд гривень, а в бюджет було перераховано податки і збори на суму 4,6 млрд гривень ", – зазначив Артур Херувімов.

Він уточнив, що "Укроборонпром" зробив великий внесок у обороноздатність держави – близько 16 тис. одиниць озброєння та військової техніки передані силовим структурам України.

"За три роки підприємства "Укроборонпрому" отримали на державне оборонне замовлення 11,7 млрд гривень, виконавши його та заплативши в бюджет 12,4 млрд гривень", – заявив Артур Херувімов.

За словами Артура Херувімова, Концерн "Укроборонпром" також активно представляє Україну на світовому ринку збройних сил.

Нагадаємо, що Державний концерн "Укроборонпром" завершує перший етап масштабної програми приєднання регіонів України до програми імпортозаміщення, у результаті якої підприємства різних форм власності, перш за все малий та середній бізнес, працюють на посилення обороноздатності держави. Завдяки імпортозаміщенню та співпраці з західними партнерами, вже вдалось забезпечити технологічну незалежність української оборонної промисловості. 

Для прикладу, у виробництві новітніх бронемашин БТР-4 станом на 2014 рік кількість деталей з РФ становила 45%, ще 45% були українськими, а ще 10%– імпортувались. У 2015 році кількість російських деталей становила 0%, а ще 35% – імпортувались з інших країн. У 2017 році Україна самостійно виробляє 88% всіх агрегатів та вузлів для БТР-4, імпортуючи лише 12%.