Міноборони в акціонерах "Укроборонпрому" спричинить конфлікт інтересів – Айварас Абромавичус

Якщо Міністерство оборони України стане акціонером ДК "Укроборонпром" – виникне конфлікт інтересів, який негативно вплине на прогрес і розвиток обох відомств. Так прокоментував "Радіо "Свобода" Генеральний директор Концерну Айварас Абромавичус нещодавню заяву секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Данилюка про те, що функцію акціонера "Укроборонпрому" має виконувати саме Міноборони.

"Зараз акціонером, можна так сказати, "Укроборонпрому" є Міністерство економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства. І думка про те, що це може бути Міністерство оборони – це не є остаточне рішення. На мою думку, в Міноборони є конфлікт інтересів, і в Міністерства оборони також є інші оборонні підприємства, які в дуже поганому стані. Тому в Міноборони, на жаль, нема якісного підходу до управління державними підприємствами. Тому я б хотів, щоб "Укроборонпром" залишився під Міністерством економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства", – сказав керівник "Укроборонпрому".

Крім того, Айварас Абромавичус вважає, що і "Укроборонпром", і Міноборони України мають нести семеричну відповідальність: МОУ як замовник озброєння та військової техніки, Концерн як виробник продукції військового призначення.

"Вважаю також, що зараз відповідальність несиметрична. Тобто увесь тягар відповідальності беремо на себе ми, винні ми, штрафи на нас, тобто на наших підприємствах. Міноборони в будь-який момент може сказати, що змінює свою думку, не бере цю продукцію собі, а підвищення цін (хоча скрізь в країні ціни піднімаються) не приймає. Цей підхід має змінюватися. Міністерство оборони теж має взяти відповідальність на себе. Ми хочемо в особі Міністерства оборони мати якісного замовника, яким історично воно, на жаль, не було", – заявив Абромавичус в інтерв’ю виданню The Page.