В оборонному комітеті Ради презентували законопроект про перезавантаження “Укроборонопрому”

1 липня 2020 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, під час якого народним депутатам представили проєкт закону про "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності".

Про це за підсумками засідання повідомив заступник генерального директора Концерну з питань взаємодії з органами державної влади Мустафа Найєм. 

Він розповів, що законопроєкт визначає законодавчу рамку для трансформації Концерну та підприємств-учасників, спеціальні механізми перетворення державних підприємств у акціонерні товариства, 100% акцій яких належать державі, та запроваджує засади корпоративного управління ними за міжнародними стандартами. 

"Це – необхідний юридичний інструмент, без якого ми не можемо розпочати системну та глибоку трансформацію підприємств та самого Концерну. У нас все готово для реформи – потрібен був закон, який дозволить все це реалізувати і рухатися за планом. І ось він є і днями буде зареєстрований", – повідомив Мустафа Найєм після презентації проєкту в Комітеті.

Він зазначив, що запропоновані у законопроекті механізми дозволять створити нові галузеві бізнес-одиниці – прозорі, конкурентоздатні та прогнозовані господарські товариства, здатні виробляти якісну техніку, створювати спільні підприємства з іноземними партнерами та залучати інвестиції. 

"Укроборонпрому потрібна нова "прошивка". Саме це пропонує законопроект – нову "операційну систему" – спосіб управління підприємствами та взаємодії між ними під час та після трансформації", – додав він.

"Норми проекту створюють для підприємств умови швидкої, але продуманої та контрольованої трансформації – те, без чого ми не здатні залучати в сектор інвестиції та стратегічних партнерів. Та головне – це дуже практичний законопроект. Ми збирали проблеми від директорів наших заводів і підприємств, аналізували їх і шукали рішення, які втілені у нормах законопроекту. Документ вирішує багато проблем, з якими наші підприємства стикаються щодня, і які неможливо вирішити в інший спосіб".

Заступник генерального директора Концерну подякував усім розробникам законопроекту і відзначив, що документ має поставити крапку у "десятиріччі неефективного, корумпованого та нездатного виготовляти сучасне озброєння та військову техніку Концерну", а також висловив сподівання, що проєкт закону буде підтриманий усіма парламентськими фракціями та групами, незалежно від того, у більшості вони, чи в опозиції.

Нагадаємо, законопроект про перезавантаження Укроборонпрому розроблено учасниками міжвідомчої робочої групи, створеної у лютому 2020 року на базі Комітету спеціально для напрацювань нового правового поля для реформування Державного концерну. 

До групи увійшли представники Концерну “Укроборонпром”, Офісу Президента та Верховної Ради, трьох міністерств (Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерств розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України), Ради національної безпеки і оборони, Державної податкової служби, Державного космічного агентства, посольств країн Великої Сімки, офісу НАТО та інших міжнародних організацій, науковці, профільні й антикорупційні експерти з числа громадянського суспільства.