Зеленський вимагає від силовиків звіту щодо розслідувань корупції в “Укроборонпромі”

Президент України Володимир Зеленський хоче заслухати звіт керівників правоохоронних органів про виконання його доручень з розслідування справ топ-корупціонерів.

Про це Президент заявив 2 вересня на зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету міністрів та правоохоронних органів, йдеться на офіційному сайті Офісу Президента.

"Три місяці тому я, як пам’ятаєте, зустрічався з керівниками НАБУ та САП. Хотів би почути від них про результати спільної роботи у переслідуванні топ-корупціонерів", – сказав Голава держави під час зустрічі.

Володимир Зеленський акцентував увагу правоохоронців на розслідуванні злочинів у системі Державного концерну "Укроборонпром" та на підприємствах АПК. За словами Президента, ці зловживання завдають великих збитків українській економіці та шкодять національній безпеці. 

"Прошу керівників ДБР та НАБУ доповісти про перебіг розслідування цих фактів", – зазначив він.

Раніше Айварас Абромавичус повідомляв, що щодо концерну "Укроборонпром" та його компаній-учасників відкрито близько півтисячі кримінальних проваджень.

"На даному етапі близько 500 кримінальних справ відкрито щодо концерну Укроборонпром і його компаній-учасників. Тільки за липень місяць було проведено 23 обшуки в компаніях-учасниках Укроборонпрому. На жаль (або не на жаль), тільки 2% від цих всіх кримінальних справ доходять до суду, тобто дуже низька ефективність", — розповів тоді ще голова Наглядової ради Концерну в інтерв’ю Радіо НВ.

Абромавичус висловив надію, що ситуація з ефективністю розслідувань корупції в оборонці зміниться після перепризначення ключових керівників правоохоронних органів.