АБРОМАВИЧУС: ЗАКОНОДАВСТВО ДЛЯ РЕФОРМУВАННЯ УКРОБОРОНПРОМУ МОЖЕ БУТИ УХВАЛЕНО ВЛІТКУ

Законопроекти, які дозволять запустити процес корпоратизації підприємств-учасників та Концерну "Укроборонпром" можуть бути ухвалені протягом наступних кількох місяців. 

"Укроборонпром – єдина велика державна компанія, яка залишається нереформованою за останні 5 років, тому що регулюється спеціальним законодавством. Ми вже напрацювали законопроект про корпоратизацію Укроборонпрому, від зараз знаходиться у Парламенті", – повідомив генеральний директор ДК "Укроборонпром" Айварас Абромавичус під час онлайн-дискусії на майданчику аналітичного центру Atlantic Council

Наразі міжвідомча робоча група на базі парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки закінчує розробку відповідних законопроектів, які дозволять розпочати юридичний процес корпоратизації та фінансового оздоровлення оборонних підприємств. "Відповідно до нинішньої динаміки, я вірю, що це законодавство буде прийняте в серпні або вересні", – заявив Абромавичус. 

В цілому трансформація Концерну передбачає 3 стадії та має бути завершена протягом 5 років, розповів Абромавичус. 

Перша стадія – "Стабілізація через корпоратизацію" – триватиме до 2021 року. Вона передбачає корпоратизацію підприємств у відповідності до нової законодавчої рамки, запровадження нових стандартів корпоративного управління, вирішення питань зі структурою активів та борговими зобов’язаннями.   

Другий етап реформи – "Корпоратизація" –  запланований на 2021-2022 роки, він передбачає консолідацію підприємств Концерну у галузеві державні холдингові компанії. Наразі планується створення щонайменше 6 державних холдингових компаній: ракетобудівної, авіаційної, авіаремонтної, бронетанкової груп компаній (холдингів або корпорацій), а також радарних та морських систем. 

Третій етап реформи – "Ріст та інновації" – має розпочатися у 2022 році.

Також Абромавичус додав, що трансформація Укроборонпрому є однією з умов отримання воєнної підтримки США Міністерством оборони України, тому в Концерні розраховують на злагоджену роботу всіх гілок влади щодо реформи оборонно-промислового комплексу. 

Нагадаємо, згідно проекту реформування ДК "Укроборонпром" буде створено 6 державних галузевих холдингів навколо прогресивних підприємств Концерну, а сам Укроборонпром – ліквідовано. 

Для впровадження реформи та плану реорганізації в Укроборонпромі створено Офіс трансформації та Стратегічний Комітет – обидві команди, у тісній співпраці з керівниками підприємств, вже розробляють галузеві стратегії майбутніх галузевих оборонних компаній.

Як відомо, команда Укроборонпрому представила стратегію трансформації Концерну та дорожню карту реформи РНБО, Директорату з питань національної безпеки і оборони в Офісі Президента, Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, міністру фінансів України Сергію Марченко та міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорю Петрашко, голові Служби безпеки України Івану Баканову, а також голові Виконавчого комітету Національної ради реформи при Президентові України Михеїлу Саакашвілі.