Ан-132D оснастять сучасними гвинтами Dowty Propellers

Британська компанія Dowty Propellers почала поставку компонентів для повітряних гвинтів нового літака-демонстратора Ан-132. Про це заявили представники офіційних делегацій Dowty Propellers та ДК "Укроборонпром" на міжнародному авіакосмічному салоні "FARNBOROUGH AIR SHOW-2016", що триває у передмісті Лондона.

На підставі угоди, підписаної між компаніями цьогоріч, двомоторний AN-132D буде використовувати гвинти системи Dowty R408, які вже широко поширені в усьому світі. Для випробувальних польотів Ан-132D Dowty надає дві системи гвинта R408 українському заводу-виробнику ДП "Антонов".

"Ми встановили відмінні робочі стосунки з "Антоновим" з моменту підписання договору на поставку гвинтів системи R408 у січні, і наші команди прагнуть зробити демонстратор Ан-132D якомога успішнішим", – заявив президент Dowty Propellers Олівер Торрес.

Dowty підтримуватиме програму Ан-132D. Зокрема, введення в експлуатацію систем R408 на літаку-демонстраторі під час його випробувань. Компанія також допомагатиме персоналу "Антонова" повністю вивчити нові системи.

"Працюючи над програмою багатоцільового транспортного Ан-132, ДП "Антонов", що входить до складу "Укроборонпрому", і наш партнер з Королівства Саудівська Аравія, зібрали кластер зі світових лідерів в області авіації. Ми пишаємося тим, що співпрацюємо з Dowty Propellers. Ми впевнені, що сучасний Ан-132 займе гідне місце на ринку. Будівництво демонстратора АН-132D є першим кроком на цьому шляху", – заявив президент компанії "Антонов" Олександр Коцюба.

Система R408 має шість композитних лопатей з передовим стріловидним дизайном і оптимізованими аеродинамічними секціями. Вони забезпечують відмінний підйом, високі крейсерські характеристики, низький рівень шуму. Модульна конфігурація системи зменшує витрати на технічне обслуговування.

Ан-132 буде розроблений ДП "Антонов" за участі Міста науки і технологій імені Короля Абдулазіза (Саудівська Аравія). Багатоцільовий літак оснастять турбогвинтовими двигунами PW150A виробництва Pratt & Whitney Canada, які провели мільйони льотних годин з системою гвинтів R408 Dowty на регіональних літаках.

FarnboroughAirshow-2016 – виставка, присвячена літальним апаратам всіх типів і призначень, авіаційним та космічним двигунам, супутникам, ремонту і технічному обслуговуванні авіаційної техніки, радарам і системам спостереження, авіоніці та наземному устаткуванню тощо. Виставка проходить кожні два роки і є найбільшою експозицією у Великобританії та однією з основних у світі.