Кооперація "Укроборонпрому" з Азербайджаном закладе модель співпраці з іншими країнами – Роман Романов

Кооперація Україну й Азербайджану у виробництві  літаків Ан-178 закладе модель співпраці ДК "Укроборонпромом" з іншими країнами. Про це заявив Генеральний директор Держконцерну Роман Романов коментуючи заяву Президента України на його брифінгу в Баку під час офіційного візиту до Азербайджану.

"Одним із найбільш перспективних проектів є постачання до Азербайджану українських транспортних літаків Ан-178 і в майбутньому спільне виробництво цих літаків. У тому числі й на території Азербайджану. Успішна реалізація цього проекту дозволить українським виробникам створити умови для активного розвитку нових ринків", – сказав Петро Порошенко.  

Роман Романов розповів про домовленості "Укроборонпрому" з Азербайджанськими замовниками.

"Співпраця нашого ДП "Антонов" з азербайджанською компанією "Silk Way Airlines LCC" передбачає виробництво літаків Ан-178 в Україні, а також передачу низки технологій до країни-замовника. Це модель, за якою вигоди отримують всі сторони. У подальшому ми використаємо цю схему в кооперації з іншими країнами", – сказав Роман Романов.

За його словами, спочатку Україна виготовить 2 літака для Азербайджану. Інші 8, відповідно до замовлення, будуть вироблені за одним із 4 варіантів кооперації, які сторони зараз узгоджують.

Нагадаємо, ДК "Укроборонпром" створив у своїй структурі літакобудівний кластер – Українську авіабудівну корпорацію. Концерн консолідує усі авіабудівні потужності країни, фундаментом яких стане ДП "Антонов". Окрім "Антонова", до складу корпорації увійшли ПАТ УКРНДІАТ, ДП "Новатор", ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", ДП "Харківське агрегатне конструкторське бюро" " і ПАТ Завод "Маяк". У подальшому відбудеться суттєве розширення кластеру.

Українська авіабудівна корпорація  є першим прикладом реформування оборонної промисловості країни. Літакобудівний кластер дозволить зробити українську авіаційну галузь єдиним потужним механізмом із чіткою координацією розвитку, глибше інтегруватися у світовий ринок та впроваджувати міжнародні стандарти. Його підприємства співпрацюватимуть із партнерами з приватного сектору, заводами, які не входять до складу Держконцерну. Це прискорить процес імпортозаміщення, дасть новий поштовх науково-технічному розвитку й економіці держави у цілому.

Рік тому Кабмін включив ДП "Антонов" до складу ДК "Укроборонпром". За цей час підприємство виконало програму імпортозаміщення російський складових у виробництві своєї техніки, поглибило кооперацію з західними партнерами, розробило новітній Ан-132, розпочало розробку вітчизняного безпілотного авіаційного комплексу, отримало замовлення від Міністерства оборони України.