НОВА КОМАНДА УКРОБОРОНПРОМУ НЕ ЗАКУПОВУВАЛА БРОНЕАВТОМОБІЛІ У “БОГДАН МОТОРС”

Насправді: “Укроборонсервіс” закупив партію бронеавтомобілів майже два роки тому – у січні 2019 року – в рамках державного оборонного замовлення. Контракт був на межі зриву, втім, завдяки спільним зусиллям Укроборонпрому, Укроборонсервісу та Міністерства оборони України, зокрема заступника міністра Олександра Миронюка, його вдалося виконати у повному обсязі.

Окрім того, на бронеавтомобілях, відповідно до побажань замовника, встановили обладнання з літерою О1, успішно провели повторні випробування, а собівартість одного автомобіля вдалося знизити на 5,4 млн грн – пояснив директор “Укроборонсервісу” Володимир Воронін.

Сьогодні у ЗМІ з’явилась інформація, що одне з підприємств Укроборонпрому нещодавно “придбало бронетехніку в компанії Олега Гладковського”. Ця інформація є неточною. Пояснюємо чому.

Договір на закупівлю 6-ти броньованих машин між ДП “Укроборонсервіс” (дочірнє підприємство ДК “Укрспецекспорт”, що входить до складу Укроборонпрому) та Дочірнім підприємством “Автоскладальний завод №2” ПАТ "Автомобільна компанія “Богдан Моторс” був укладений ще у січні 2019 року, тобто попереднім керівництвом “Укроборонсервісу”. Сама закупівля відбулася поза системою Прозорро, а підписаний контракт містив лише орієнтовну вартість автомобілів.

У 2020 році компанія "Укроборонсервіс" реанімувала та виконала зазначений контракт. За умовами договору, після поставки товару, сторони узгоджують остаточну вартість продукції – на підставі розрахунково-калькуляційних матеріалів про фактичні витрати.

За результатами виконання зазначеного контракту вартість машин виявилася нижчою, ніж очікувана. 30 вересня цього року сторони уклали додаткову угоду, якою зафіксували фактичну вартість однієї броньованої машини. Таким чином, сторони здійснили діяльність в рамках раніше укладеного договору.

Стаття 75 Господарського кодексу України та розділ 10 Наказу №333 ДК “Укроборонпром” від 29.11.19 року зобов’язують підприємства Концерну протягом 7 календарних днів після укладення закупівельного договору на суму, що перевищує 200 тисяч (згідно з ГК) або 50 тисяч гривень (згідно з Наказом №333), опублікувати його у системі Прозорро. Ані згадана стаття, ані згаданий розділ не поширюються на публікацію додаткових угод до раніше укладених договорів. Тобто, "Укроборонсервіс" не мав розміщувати звіт про додатково укладену угоду до договору 2019 року у системі Прозорро і зробив це виключно з міркувань прозорості та підзвітності.

Таким чином, нова команда Укроборонпрому не закуповувала бронетранспортери у “компанії Гладковського”, а лише виконала контрактні зобов’язання підприємства перед замовником – Міністерством оборони України, та вимоги законодавства про закупівлі.

При цьому, "Укроборонсервіс" виготовив машини, вартість яких виявилася дешевшою від очікуваної вартості за контрактом, укладеним попереднім керівництвом.

Варто зазначити, що “Укроборонсервіс”, фактично, врятував зірваний попереднім керівництвом компанії контракт і виконав державне оборонне замовлення перед Міністерством оборони України.