Президент України нагородив розробників сучасного БТР-4Е

Президент України нагородив розробників БТР-4Е Державною премією України в галузі науки і техніки. Почесну відзнаку отримали фахівці  ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова", яке входить до складу ДК "Укроборонпром".

"Держава і надалі відзначатиме тих вчених, які відгукнуться на забезпечення потреб національної безпеки. Боронити незалежність – пріоритетна задача. Країна потребує інноваційних підходів для вирішення усіх наших актуальних проблем: безпекових, економічних, соціальних. Тому саме наука має стати в авангарді прогресивних змін та трансформацій", – наголосив Президент.

Бронетранспортер БТР-4Е є повністю українською розробкою та гідно конкурує із світовими аналогами. Вітчизняний зразок легкої броньованої техніки має потужне озброєння, значну швидкість і надійний захист екіпажу. Майже 80 БТР-4Е посили українське військо під час бойових дій на Сході країни.

"Фахівці ДП "ХКБМ" – інноваційне ядро "Укроборонпрому". Саме тут, окрім БТР-4Е, розробили легендарний БМ "Оплот", бронетранспортер "Дозор-Б" та модернізували систему "Град". Концерн і надалі розроблятиме сучасні зразки озброєння для української армії – це наша першочергова задача", – заявив Генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов.

Виготовлення цієї вітчизняної техніки дає роботу 27 тисячам працівників на 100 підприємствах українського ОПК. Замкнутий цикл виробництва і програма імпортозаміщення дозволяють встановлювати вітчизняні комплектуючі та не використовувати деталі російського походження.

Нагадаємо, у 2016 році Концерн розвивається в рамках стратегії "Український щит" – програми, яка робить акценти на високотехнологічному виробництві, переході на міжнародні стандарти НАТО та оснащенні армії найсучаснішими зразками озброєння.