Повернутись
Публічно презентована Антикорупційна стратегія Укроборонпрому

Дата публікації: 01.09.2023

Укроборонпром спільно з Міністерством стратегічних галузей промисловості України та НАЗК публічно презентував Стратегію запобігання, виявлення та протидії корупції, затверджену відповідним наказом від 26 серпня 2023 року. І це наступний реальний крок на шляху вибудови антикорупційної інфраструктури. Обговорення документу відбулось у колі експертів та представників ЗМІ. 

“Побудова антикорупційної інфраструктури є одним з трьох ключових завдань команди УОП — разом із нарощуванням потужності виробництва та трансформації оборонної корпорації. Втім ані друге, ані третє неможливе без ефективної, дієвої системи боротьби з корупцією”, - наголосив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін. 

На разі йдеться про короткострокову стратегію, розраховану на 2023-2024 роки. Вона передбачає першочергові кроки Укроборонпрому, реформованого в Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість». Серед них — формування культури несприйняття корупції, забезпечення невідворотньої відповідальності за неї, побудова системи каналів, які повідомлятимуть про прояви корупції.

“Вже зроблені реальні кроки. По-перше, для забезпечення прозорого відбору керівників підприємств створена та починає роботу комісія з відбору кандидатів на зайняття керівних посад на підприємствах. До неї входять представники УОП, громадських організацій, а також країн-партнерів. По-друге, ми повертаємо закупівлі на Prozorro і вже маємо успішний кейс із централізованої закупівлі електроенергії з економією майже 50 млн грн. І по-третє, ми оновлюємо політику управління майном підприємств ОПК”, - зазначає Генеральний директор АТ “Українська оборонна промисловість” Герман Сметанін. 

Стратегія розроблена з урахуванням вимог законодавства України, у відповідності до Конвенції ООН проти корупції, рекомендацій ОЕСР та Політики НАТО з виховання доброчесності тощо. В ній також враховані звіти від НАЗК, ГО “Разом проти корупції” та неурядової організації “StateWatch”.

“Відповідно до законодавства, під час війни розробка Стратегії не є обов'язковою для підприємств Укроборонпрому. Але його керівництво за підтримки Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України вирішило зробити цей важливий крок на шляху до запровадження міжнародних стандартів корпоративного управління та розбудови доброчесності. Таким чином понад 100 підприємств Товариства працюватимуть в умовах нульової толерантності до корупції. Це саме ті системні інституційні реформи, які врешті змінять суспільну свідомість, зроблять галузь високопродуктивною та сприятимуть нашій перемозі над ворогом. НАЗК долучилося до розробки Стратегії і дякує за відкритість та плідну співпрацю”, - заявив Голова НАЗК Олександр Новіков під час презентації.

Далі — покрокова імплементація Стратегії, звітування перед суспільством та практичний внесок в успішність, надійність та доброчесність оборонно-промислового комплексу нашої держави. І це щоденна робота для кожного підприємства, кожного працівника Укроборонпрому без жодного винятку. Лише діючи законно, на умовах доброчесності та прозорості ми зможемо бути конкурентоспроможними та  залучати партнерів та інвесторів у спільні проєкти.