Повернутись
«Укроборонпром», пряма мова: все про режим секретності, питання фінансування та необхідність реформи - відео

Заступник Генерального директора ДК "Укроборонпром" із зовнішньоекономічної діяльності Денис Гурак та депутат Верховної Ради Оксана Сироїд у прямому ефірі одного з українських каналів пояснили причини необхідності реформування оборонно-промислового комплексу України.

Під час прямого ефіру, який відбувся 25 листопада, народний депутат України Оксана Сироїд висловила рішуче бажання провести надважливу реформу оборонно-промислового комплексу та підтримала у цьому керівництво "Укроборонпрому". Слід зазначити, що бачення депутата шляхів реформування повністю збігається із вже озвученою Концерном стратегією, презентація якої відбулась у жовтні цього року на виставці "Зброя та Безпека".

Для реалізації стратегії реформи Концерн вже надав у Верховну Раду цілу низку законопроектів, які дозволяють реалізувати реформу та залучити вкрай необхідні іноземні інвестиції, створити прозорі структури управління та відійти від застарілої пострадянської системи законодавства у оборонно-промисловій сфері.

"Ми намагаємось переконати, в тому числі, народних депутатів у необхідності законодавчих змін. Саме тому ми розробили більше 10 надважливих законопроектів, які ми дуже просимо прийняти парламент", - підкреслив заступник Генерального директора ДК "Укроборонпром".

Слід зазначити, що Оксана Сироїд підкреслила готовність підтримати всі необхідні законопроекти при умові зміни існуючої системи охорони державної таємниці. У свою чергу, як зазначив Денис Гурак, зараз існуючи норми не в повній мірі відповідають вимогам безпеки у сучасному світі високих технологій та до 2014 року слугували, у тому числі, для приховування розпродажу військової техніки.

"Сучасне законодавство про доступ до державної таємниці необхідно реформувати. Зараз воно є атавізмом застарілої радянської системи і не захищає надважливу для безпеки країни інформацію", - наголосив заступник Генерального директора ДК "Укроборонпром". Підкресливши, що існуюче на сьогодні законодавство у цій сфері фактично лише заважає працювати "Укроборонпрому у сфері ВТС". "Потрібно захищати інновації, технології, наукову думку, державні інтереси", - додав він.

Окремою темою розмови у прямому ефірі стало питання щодо фінансування Концерну та розподілення Державного оборонного замовлення. Під час ефіру було знову підкреслено, що "Укроборонпром" ніяким чином не формує Державне оборонне замовлення та не розподіляє бюджетні кошти.

doz"За це відповідальні державні замовники - Міноборони, Нацгаврдія, інші силові структури. Вони узгоджують абсолютну кожну копійку, вирішуючи скільки має коштувати виготовлення або ремонт кожного зразка озброєння за, так званими, розрахунково-калькуляційними відомостями", - зазначив Денис Гурак. Додавши, що зараз існує стереотип, що Концерн є монополістом у "оборонці", як вже наголошувалось, "Укроборонпром" у Державному оборонному замовлені має частку лише розмірі 32,6%.

В цей же час, слід зазначити, що фактично весь тягар фінансування створення нового озброєння для потреб української арії "Укроборонпром" несе самостійно.

"За 2,5 роки "Укроборонпром" з Державного бюджету на розробки отримав лише 30 мільйонів гривень. У порівнянні із вартістю розробки сучасного озброєння - копійки. В цей же час "Укроборонпром" вклав 1,3 мільярда гривень власних оборотних коштів. І ми дуже раді, що з наступного року підприємства Концерну вже не будуть платити 75% нерозподіленого прибутку, ще до оподаткування, а всього 30%. Для того щоб ми мали можливість вкладати свої оборотні кошти у розвиток підприємств", - підкреслив Заступник Генерального директора ДК "Укроборонпром" із зовнішньоекономічної діяльності Денис Гурак.

Слід зазначити, що орієнтовна вартість розробки сучасного озброєння складає десятки та сотні, мільйонів доларів, а у деяких випадках і мільярдів. Наприклад, за офіційними даними, розробка США сучасного винищувача 5-го покоління F-35 виробництва Locheed Matrin коштувало більше 50 мільярдів доларів США. А розробка сучасного танку К2 Південній Кореї коштувало більше 200 мільйонів доларів.

Повний випуск програми можливо подивитися на офіційному YouTube каналі "Телеканал ZIK".