Повернутись
На оборонному підприємстві ліквідовано злочинну схему

Дата публікації: 08.12.2023

Контррозвідка СБУ спільно з Бюро економічної безпеки та за сприяння керівництва Укроборонпрому викрили та ліквідували схему з привласнення маже 4 млн грн бюджетних коштів директором одного з оборонних підприємств і трьома його спільниками.

Підозрювані намагалися вкрасти 3 млн 900 тис. грн на закупівлі модуля підсилення потужності бортових радіолокаційних систем винищувачів СУ-27. Учасники угрупування організували постачання на підприємство бракованої продукції, взяття її на баланс і підписання бухгалтерських документів приймання цього майна. Підозрювані планували вивести кошти через низку підконтрольних фірм і розподілити між собою.

Правоохоронці своєчасно задокументували оборудку, завадили подальшим незаконним діям, наклали арешт на всю суму договору і повідомили фігурантам розслідування про підозру. Йдеться про ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Керівника підприємства звільнено з посади. Учасникам угрупування загрожує до 12 років позбавлення волі.

Під час розслідування правоохоронні органи перевірять причетність фігурантів справи й до інших злочинів, пов’язаних з укладанням оборонних договорів. Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» сприяє слідчим діям і надає правоохоронцям необхідну інформацію.

«Це не лише спроба незаконного привласнення державних коштів, а і прямий удар по обороноздатності Збройних сил України, які ведуть запеклу боротьбу з ворогом. Ми працюємо у тісному контакті з СБУ, БЕБ і Офісом Генерального прокурора й надалі посилюватимемо заходи безпеки на наших підприємствах», – зазначає Герман Сметанін, Генеральний директор Укроборонпрому.