Новини
Генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін взяв участь у дискусії про виконання українським ОПК адаптованої річної національної програми НАТО. Організатором заходу став Центр протидії корупції. Серед учасників обговорення також були представники Мінстратегпрому, Міністерства оборони України, Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, офісу НАТО в Україні, а також волонтерських громадських організацій та приватних оборонних компаній. Серед іншого, йшлося про хід корпоратизації державної оборонки та ефективність цього процесу під час великої війни. Адже саме реформа відкриває додаткові можливості для співпраці з іноземними та приватними виробниками. Це і про трансфер технологій, і про залучення інвестицій, і про створення спільних підприємств. «На сьогодні корпоратизовано вже 35 наших підприємств. 7 з них – або 20% від загальної кількості – перетворено у поточному році» – зазначив Герман Сметанін. В частині впровадження стандартів НАТО вже прийнято 8 стандартів серії AQAP з гарантування якості. Ця робота відбувається під керівництвом нашого основного замовника - Міністерства оборони України. «Поруч із цим, головне завдання сьогодні – завантажити замовленнями підприємства Товариства, – зауважив керівник Укроборонпрому Герман Сметанін. – Адже виробничі спроможності зросли в рази проти минулого року. Ми готові й можемо виробляти ще більше».
17 працівників підприємств, які входять до Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість», нагороджено за сумлінну працю задля зміцнення обороноздатності держави. Зброярів відзначили за вагомий особистий внесок у розвиток оборонно-промислового комплексу, самовідданість, професійність і з нагоди Дня працівника ОПК України. Серед державних нагород: ордени «За заслуги» III ступеня, медалі «За працю та звитягу», почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» та Почесні грамоти Кабінету Міністрів України. Одну з працівниць вшанували орденом «За заслуги» III ступеня посмертно. Нагороду отримали її діти. «Дякую кожному та кожній, хто своєю сумлінною працею наближає Перемогу. Я пишаюся тим, що на наших підприємствах працюють сміливі та самовіддані люди, справжні професіонали та патріоти. Саме ви є надійною опорою Сил оборони України, саме ви виробляєте зброю, з якою наші захисники та захисниці йдуть у бій та б’ють ворога», – зазначає Генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін. «Дякую всім. І тим, хто сьогодні з нами, й тим, хто віддав найцінніше – своє життя. Українці – нація воїнів і зброярів. Це наше минуле, сьогодення й майбутнє. Кожен з вас робить величезний внесок у зміцнення обороноздатності країни, допомагає нести смерть ворогам. За це вам вдячна вся Україна», – розповів під час нагородження Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Іноземні інвестори зацікавлені у партнерстві з вітчизняним ОПК і готові розглядати різні формати взаємодії. Про це йшлося під час зустрічі представників Мінстратегпрому та Укроборонпрому з членами керівної команди американської інвестиційної компанії MITS Capital. Українські зброярі розповіли про поточний стан вітчизняного оборонно-промислового комплексу, а також окреслили перспективні напрямки, до розвитку яких запрошують долучатися іноземних партнерів та інвесторів. «Виробництво на наших підприємствах стало зростає. Ми виготовляємо дедалі технологічніші види озброєнь і військової техніки. Проте ми спроможні на більше для досягнення Перемоги та створення в Україні Арсеналу вільного світу», – зазначає Генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін. «Зараз Україна б’ється з росією одразу на двох напрямках: безпосередньо на передовій та на фронті передових військових технологій. Тому нам необхідно не лише масштабувати виробництво, але й впроваджувати сучасні технологічні рішення. Все це потребує інвестицій, які ми прагнемо залучити як до приватного, так і до державного сектору нашої оборонки», – підкреслила заступниця Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздяр. Представники MITS Capital наголосили, що готові швидко залучати до українського оборонно-промислового комплексу іноземний капітал. Серед пріоритетних напрямків: наземні, морські та повітряні безпілотники, РЕБ, софт і штучний інтелект, боєприпаси тощо. «Наша компанія у партнерстві з American University Kyiv уже запустила акселератор для оборонних стартапів. Наразі ми працюємо над створенням фонду для інвестування в інноваційні програми та проєкти українського ОПК», – розповів генеральний партнер і член керівної команди MITS Capital Перрі Бойл. Варто додати, що окрім пана Бойла, який є колишнім членом виконавчого комітету однієї з провідних світових компаній з управління інвестиціями Point 72 LP, до топ-менеджменту MITS Capital входять професіонали з досвідом роботи у керівних структурах НАТО, Lockheed Martin, ACME General Corp. тощо.
У День працівника українського оборонно-промислового комплексу Національний банк України презентував пам'ятну монету із зображенням берегового ракетного комплексу «Нептун», який виготовляє одне з підприємств Укроборонпрому. Два роки тому «Нептун» потужно заявив про себе, відправивши на дно Чорного моря російський ракетний крейсер «москва». Це стало відправною точкою зі знищення чорноморського флоту рф, яке триває й донині. «Я дякую за цю монету Національному банку України. Популяризація нашої зброї вкрай важлива, бо це підтримує дух українців і доводить величезне значення роботи людей, які зміцнюють оборонку. Хочу подякувати нашим людям за невтомну працю, професійність і патріотизм», – наголосив Генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін.
Відсьогодні державне підприємство «АНТОНОВ» трансформовано в Акціонерне товариство. Це відбулося в рамках реформування державного сектору вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Акціонерне товариство «АНТОНОВ» залишається правонаступником Державного підприємства, а його команда забезпечить правовий перехід до нової організаційної структури, зі збереженням попередніх домовленостей з клієнтами та партнерами й дбаючи про інтереси працівників. «Перетворення ДП «АНТОНОВ» на Акціонерне товариство – надважливий крок уперед для всієї української авіапромисловості. Це надає нові можливості для розвитку, виробництва, впровадження нових технологій та співпраці з іноземними партнерами. Підприємство стає більш прозорим і привабливим для залучення додаткових фінансових ресурсів, спрямованих на подальший розвиток та модернізацію. Дякую всім, хто докладає зусиль для реформування ОПК», – наголосив генеральний директор Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін. «АНТОНОВ» став сьомим підприємством Укроборонпрому, корпоратизованим з початку 2024 року, та другим Акціонерним товариством, яке було утворено з підприємств АТ «УОП» з початку реалізації реформи державної оборонки.
Команда Укроборонпрому та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості відвідують топові технічні заклади вищої освіти в Україні. Цього тижня це були Національний авіаційний університет та Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. Випускниками цих закладів є і Міністр Олександр Камишін, і генеральний директор Укроборонпрому Герман Сметанін, і Герой України Олег Коростельов. Всі вони долучилися до візитів, адже популяризація професії зброяра серед молоді сьогодні у фокусі нашої діяльності. Студенти скрізь охоче демонструють свої розробки: fpv-дрони та дрони-камікадзе, системи навігації та перехоплення відео від ворожих БПЛА, електроноші для евакуації поранених, павербанки і навіть РЕБ. Кажуть, готові приймати замовлення  на конкретні розробки, яких сьогодні потребують на передовій - звертаються з цими питаннями до міністра. «Оборонка є стратегічно важливою галуззю. Це не тільки цікава робота і достойна оплата праці — це допомога Україні якнайшвидше вибити ворога з нашої країни. Чудово, що молодь обирає професії оборонного сектору», - каже Олександр Камишін. Вітчизняна оборонка, як ніколи раніше, зараз може запропонувати випускникам цілком реальні перспективи. «Сьогодні державний ОПК – це круто, - наголошує керівник Укроборонпрому Герман Сметанін. - Ми швидко осучаснюємося, реформуємося, впроваджуємо передові практики. У нас конкурентні зарплати. У нас активне партнерство зі світовими лідерами у виробництві зброї. Ну й найголовніше – своєю працею ми наближаємо Перемогу». «Ми вже працюємо над програмами співпраці між українськими й закордонними університетами, над рекрутинговим центром. Наші підприємства чекають студентів технічних вишів на практику. І на роботу, звісно!» - додає заступниця міністра Ганна Гвоздяр.
Керівництво Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» та його підприємств взяли участь у Конференції британсько-українського оборонного партнерства.  Захід, який був організований та проведений за підтримки Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, відбувся у Києві 8-9 квітня поточного року. Команда Укроборонпрому обговорила з британськими колегами поточний стан партнерства, а також перспективи взаємодії у військово-технічній сфері. «Велика Британія сьогодні є одним з найбільш принципових і послідовних союзників України у визвольній війні проти російських загарбників. Тому співпраця з британськими зброярськими компаніями, спільні програми та проєкти дуже важливі для української оборонки, наближення Перемоги над рф і подальшого розвитку нашого ОПК», – зазначив Генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін. Наразі Укроборонпром пропонує потенційним і наявним іноземним партнерам різні формати взаємодії: від постачання комплектючих до створення спільних підприємств, локалізації виробництва та трансферу технологій. «Саме Велика Британія стала першою країною, яка підписала Угоду про безпекову співпрацю з Україною, і саме британські оборонні компанії стали першими, хто відкрив тут свої офіси після початку великої війни. Наше партнерство розвивається — і сьогодні ми ще на крок наблизились до того, щоб британські виробники стали також першими, хто почне виробляти свою зброю в Україні», – сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін. До Конференції долучилося 350 осіб: урядовці, представники 29 британських і 67 українських компаній. Під час заходу відбулися панельні дискусії, презентаційні сесії та 350 В2В-зустрічей. «Це ще один прояв непохитної відданості Великої Британії Україні, яка продовжує протистояти незаконному вторгненню Росії. Війна стала змаганням промисловості, тому дуже важливо, щоб ми вивільнили потенціал, спроможності та інновації нашого виробництва», – розповів Державний міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеймс Картлідж.
​Команда Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» зустрілася з делегацією Сейму Литовської Республіки та обговорила перспективи співпраці підприємств ОПК України та Литви. Укроборонпром активізує взаємодію з європейськими оборонними компаніями, розширює географію партнерства і пропонує різні його варіанти. Конструктивний діалог у цьому напрямку побудовано із підприємствами країн Балтії, зокрема Литви. Так, у січні поточного року Товариство розпочало співпрацю з місцевими інноваційними компаніями NT Service, Brolis Semiconductors, RSI Europe і DMEXS. Вони відомі як виробники засобів РЕБ, тепловізіних прицілів, новітніх систем зв’язку тощо. «Ми створюємо в Україні Арсенал вільного світу і прагнемо максимально інтегруватися в оборонно-промисловий комплекс країн НАТО. Ми заінтересовані у міжнародному партнерстві, яке передбачає спільне виробництво, обмін технологіями, постачання комплектуючих. Іноземні зброярські компанії мають нагоду долучатися до спільної розробки інноваційного озброєння, використовуючи унікальний український досвід і технології, які довели свою ефективність на полі бою», – зазначив генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість Герман Сметанін.
Відбулося публічне обговорення результатів впровадження реформи корпоративного управління в державному секторі ОПК. Захід очолив генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін. До публічних обговорень, які традиційно відбуваються за участі ЗМІ, долучився Голова наглядової ради Укроборонпрому Давід Ломджарія, голова НАЗК Віктор Павлущик, представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості та Міністерства оборони, ключових антикорупційних організацій - StateWatch, NAKO, представництва НАТО в Україні тощо. «Виповнилося дев’ять місяців з того часу, як замість Державного концерну «Укроборонпром» функціонує Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість». За цей час відбулося чимало важливих подій: випущено акції АТ «УОП», власником яких є держава в особі Уряду, розпочалася масштабна побудова антикорупційної інфраструктури, Кабмін призначив наглядову раду Укроборонпрому, ефективність роботи якої я високо оцінюю», - зазначив Герман Сметанін. Наразі шляхом перетворення на господарські товариства корпоратизовано понад 30 підприємств УОП. Проведено прозорий відбір 19 кандидатів на посади керівників підприємств. «Ми продовжуємо розбудову мережі доброчесності на підприємствах ОПК, - розповіла Директорка департаменту з питань комплаєнсу та управління ризиками Олена Ковальова. - Так, у першому кварталі 2024 року ми вже здійснили оцінку корупційних ризиків на 20% наших підприємств». «Ми переконані – у результаті цієї реформи з’явиться принципово нова екосистема української оборонки. Роль ОПК в розвитку економіки країни надалі лише зростатиме. Крім цього, реформа робить можливим трансфер передових технологій, залучення інвестицій, створення спільних підприємств з іноземними партнерами», - підкреслив Давід Ломджарія.
В Акціонерному товаристві «Українська оборонна промисловість» підвищують ефективність роботи гарячих ліній та інших каналів, за допомогою яких працівники Товариства та підприємств повідомляють про корупцію. В Укроборонпромі регулярно аналізують стан усіх каналів для звернень про порушення (телефонна лінія, e-mail, поштова скринька тощо) та обізнаність щодо них  людей на підприємствах. За підсумками  першого етапу досліджень, одним з ключових напрямків визначили роботу з працівниками щодо роз’яснення прав викривачів корупційних порушень.  «Викриття не є негативним явищем. Навпаки, воно допомагає запобігати проявам корупції на всіх рівнях. Тому одне із завдань нашого Департаменту – захищати викривачів від дискримінації та переслідувань на їх робочих місцях. Ми вже завадили кількам спробам необґрунтованого звільнення таких людей й надалі робитимемо це», – зазначає Олена Ковальова, Директор Департаменту з питань комплаєнсу та управління ризиками Укроборонпрому.  Серед запланованих кроків для вдосконалення гарячих ліній: опитування працівників підприємств щодо поінформованості про наявні канали звернень, безпечність їх використання та порядок надання інформації про порушення створення переліку каналів для звернень, які є рекомендованими для встановлення на кожному Підприємстві посилення всебічного інформування про роботу гарячих ліній Крім цього, відбудуться тренінги для Уповноважених з антикорупційної діяльності підприємств щодо функціонування каналів для звернень, впровадження на всіх підприємствах Товариства єдиного стандарту для гарячих ліній тощо. Наявність дієвих каналів зв’язку, завдяки яким працівники можуть повідомляти про корупцію, а також повага й безпека викривачів є одними з базових елементів ефективної антикорупційної інфраструктури, яку будує Товариство. Якщо Вам стало відомо про порушення або зловживання в Укроборонпромі або на його підприємствах, повідомляйте:    гаряча лінія звернень АТ «УОП»: 0-800-211-606  електронна пошту: antikor@ukroboronprom.com  лист на адресу: вул. Дегтярівська, 36, м. Київ, 04119  (з позначкою «повідомлення про порушення»)  Конфіденційність гарантовано Повідомлення може бути анонімним 
Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» створило Центр реінтеграції ветеранів. Він стане одним зі шляхів зміцнення ОПК та допоможе вирішувати питання, які актуальні для ветеранської спільноти та всього суспільства. Відповідне рішення затвердила наглядова рада Товариства. Завдання Центру – не звичне працевлаштування ветеранів і ветеранок й залучення на підприємства військових з бойовим досвідом, а системна робота. Вона спрямована на всебічну підтримку та адаптацію таких людей до цивільного життя. Йдеться також і про підготовку підприємств до повернення на роботу ветеранів, організацію навчання для керівників і робітників,  перенавчання та підвищення кваліфікації для ветеранів (за потреби), залучення до досліджень і тестування продукції з урахуванням бойового досвіду тощо. Передбачено програми з психологічного та фізичного відновлення та поява патронатного напрямку. Він буде взаємодіяти з мобілізованими працівниками та їх родинами, надавати їм інформаційно-консультаційну, юридичну, психологічну та іншу підтримку завдяки власним ресурсам і партнерству з державними установами та громадськими організаціями. Особливу увагу приділятимуть інклюзивності робочих місць, поліпшенню взаєморозуміння та створенню належної корпоративної культури. Для цього Центр працюватиме з колективами, куди приходять колишні військові. «Ветерани та ветеранки у нас, як і раніше, відчуватимуть причетність до зброї та боротьби з російськими загарбниками. Їх бойовий досвід обов’язково стане в пригоді під час розробок, виробництва або ремонту продукції. Впевнений, що люди, які пройшли війну, посилять команду української оборонки», – розповідає Генеральний директор Укроборонпрому Герман Сметанін. Варто додати, що сьогодні в УОП та на підприємствах Компанії працює понад 500 ветеранів російсько-української війни, а понад 1600 зброярів захищають Україну в складі Сил оборони.
Наглядова рада АТ «Українська оборонна промисловість» затвердила Політику щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів працівників Товариства та підприємств. Документ розробили для формування єдиного підходу до запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, унеможливлення випадків ухвалення рішень в умовах таких конфліктів, захисту законних інтересів і ділової репутації АТ «УОП» і підприємств, а також забезпечення високого рівня довіри з боку зацікавлених сторін. Відповідно до міжнародних стандартів, Укроборонпром визнає важливість створення ефективної системи контролю та управління конфліктами інтересів для забезпечення найвищого рівня прозорості та етичності у своїй діяльності. Ключові принципи Політики: Розпізнавання та оцінка конфліктів інтересів: запровадження системи декларування для ідентифікації потенційних конфліктів інтересів серед працівників, керівництва та інших зацікавлених сторін. Врегулювання та запобігання конфліктам: визначення чітких процедур і механізмів для ефективного вирішення конфліктів інтересів, а також розробка стратегій їх запобігання. Зростання прозорості: публічність щодо політики конфлікту інтересів зокрема регулярні звіти та комунікації для зацікавлених сторін. Навчання та усвідомлення: проведення навчальних програм для персоналу та керівництва щодо важливості виявлення та управління конфліктами інтересів. «Ми працюємо над імплементацією найкращих практик корпоративної відповідальності та етичності в діяльність Товариства та підприємств. Впровадження Політики запобігання та врегулювання конфлікту інтересів відображає наше зобов'язання забезпечити прозорість, довіру та стійкість в усіх сферах нашої діяльності», – зазначає Директор Департаменту з питань комплаєнсу та управління ризиками АТ «УОП» Олена Ковальова. Політика запобігання та врегулювання конфлікту інтересів є необхідним кроком до створення ефективної антикорупційної інфраструктури, побудова якої є одним з ключових завдань Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість».