Повернутись
На оборонному підприємстві виявлено та усунуто злочинну схему

Дата публікації: 12.09.2023

Представники контррозвідки СБУ за сприяння підрозділів з безпеки АТ «Українська оборонна промисловість» (УОП) викрили незаконну діяльність групи працівників одного з підприємств вітчизняної оборонки. Йдеться про налагодження протиправної схеми привласнення та збуту комплектуючих, необхідних для виробництва озброєння. Про це повідомляє СБУ.

За даними слідства, до організації оборудки причетні двоє керівників підрозділів підприємства, які залучили до злочинних дій майстра одного з цехів.

Їх незаконна діяльність завдала збитків держбюджету на понад 3,5 млн грн і могла призвести до зниження обороноздатності України.

Одному з керівників підрозділів підприємства вже повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 1. ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Розслідування для притягнення до відповідальності його спільників триває. Учасникам угрупування загрожує до 8 років позбавлення волі.

АТ «Укроборонпром» тісно співпрацює з правоохоронними органами та всебічно сприяє розслідуванню цієї справи.

«Одне з найважливіших завдань, яке стоїть перед командою УОП, – відбудова антикорупційної інфраструктури на всіх рівнях: від підприємства до керівної компанії. Якщо хтось не розділяє політики нульової толерантності до корупції – він не буде працювати в нашій команді, натомість матиме справу з правоохоронним органами», – наголошує Генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін.