Повернутись
Наглядова рада затвердила стратегічні пріоритети розвитку Укроборонпрому

Дата публікації: 21.06.2023

Наглядова рада Укроборонпрому ухвалила Стратегію, яка визначає пріоритети для Концерну та його підприємств-учасників на 2023-2034 рр.
 
Головним завданням є сталий розвиток виробничої та технологічної бази для серійного виготовлення і постачання продукції та робіт, а також – надання послуг оборонного призначення для потреб Сил безпеки та оборони України.
 
Ключові стратегічні пріоритети Укроборонпрому та його підприємств:

  • збереження традиційних науково-технічних і виробничих компетенцій;
  • створення нових технологічних і виробничих компетенцій завдяки трансферу технологій від передових західних компаній;
  • підтримка всього життєвого циклу експлуатації новітніх зразків ОВТ.

 
Стратегія враховує критичні потреби Сил безпеки й оборони та положення чинних державних цільових оборонних програм з розвитку озброєнь і військової техніки (ОВТ).
 
Документ розроблено командою Державного концерну «Укроборонпром» під керівництвом генерального директора Юрія Гусєва з урахуванням зміни стратегічного середовища (на світовому, регіональному та національному рівні), змін потреб Сил безпеки та оборони України в ОВТ, переформатування міжнародних ринків ОВТ тощо.
 
Зокрема, йдеться про те, що в умовах повномасштабної агресії рф Концерн приділяє особливу увагу створенню нових виробництв у більш безпечних локаціях, у тому числі на територіях країн-партнерів.
 
Крім цього, одним із визначальних чинників в діяльності підприємств Укроборонпрому буде забезпечення досягнення оперативної сумісності та взаємозамінності між озброєнням і військовою технікою Сил безпеки й оборони України та держав-членів Альянсу завдяки розвитку широкої кооперації з військово-промисловими компаніями США, а також інших країн-членів НАТО і ЄС.
 
До обговорення проєкту Стратегії, крім представників вітчизняних наукових установ та організацій, були залучені представники The Institute for Defense Analyses – Інституту оборонного аналізу США.