Повернутись
Потенціал для зростання виробництва боєприпасів є – потрібні збільшення фінансування та міжнародна кооперація

Дата публікації: 06.05.2024

Підприємства Укроборонпрому цілодобово працюють над масштабуванням виготовлення озброєння, яке сьогодні необхідне нашим військовим на передовій. Про це, а також про спроможності української оборонки, її фінансування та шляхи співпраці з європейськими зброярами розповів Генеральний директор Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін під час Форуму оборонних індустрій Україна-ЄС, який відбувся у бельгійському Брюсселі 6 травня.

Понад 400 представників європейських інституцій, урядів, європейського та українського ОПК зібралися у столиці Бельгії, щоб обговорити зміцнення україно-європейського партнерства в оборонній сфері та допомогу за пріоритетними напрямками – ППО, боєприпаси, ракети та безпілотники. Зокрема у заході взяли участь команди Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості на чолі з Міністром Олександром Камишіним і АТ «УОП» та його підприємств.

Під час панелі «Постачання озброєння за умов постійного зростання виробництва: як пришвидшити виробництво боєприпасів в ЄС та Україні» Герман Сметанін детально зупинився на нюансах роботи Укроборонпрому в умовах повномасштабної війни з росією, наявних викликах і перспективах.

«Підприємства Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» роблять все можливе та неможливе для збільшення виробництва озброєнь і військової техніки як на вітчизняних потужностях, так і на тих, що розташовані за кордонами нашої держави. Завдяки роботі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України нам вдалося залучити значний обсяг українських коштів для масштабування виготовлення продукції, зокрема боєприпасів. Проте наші спроможності приблизно втричі вище наявного рівня фінансування, тому нам потрібно якомога більше «довгих» контрактів», – зазначив керівник Укроборонпрому.

Також Герман Сметанін розповів, що підприємства Товариства не лише налагодили та масштабують серійне виробництво артилерійських снарядів, а також мінометних мін радянських калібрів, але й поступово переходять до виготовлення боєприпасів калібрів НАТО – 60-мм мінометних мін.

«Ми знаємо орієнтовний обсяг виробництва боєприпасів на російських підприємствах і на підприємствах їх партнерів. Розуміємо, що наших власних потужностей навіть з великим зростанням виробництва недостатньо, щоб вести війну на паритетних умовах. Тому завдання підприємств Укроборонпрому та союзників України – забезпечити наші Сили оборони достатньою кількістю боєприпасів для визволення тимчасово окупованих територій», – розповів очільник Товариства.

Щодо розвитку співпраці з провідними європейськими зброярськими компаніями Герман Сметанін зауважив:

«Укроборонпром відкритий до діалогу з європейськими партнерами та готовий до різних форматів взаємодії, зокрема створення нових спільних підприємств. Водночас потрібно передбачити страхування інвестицій та нових потужностей, які будуть створені. Це може бути реалізовано завдяки коштам європейських фондів або заарештованих у Європі суверенних активів росії».