Повернутись
Прийнято спрощену процедуру оренди майна для підприємств ОПК України

Дата публікації: 01.06.2022

Вчора, 31 травня, Верховна Рада України 238 голосами народних депутатів прийняла у 2 читанні та в цілому законопроєкт 7307. 

Цей законопроєкт, ініціатором якого був Укроборонпром, спрямований на надання можливості підприємствам Концерну на період дії воєнного стану передавати необхідні площі та обладнання в оренду з метою розміщення там виробництва, необхідного для забезпечення потреб сил безпеки і сил оборони, у спрощеному порядку.

Таке майно передаватиметься підприємствами Концерну в оренду без застосування конкурентних процедур. Розмір орендної плати визначатиметься за домовленістю сторін та погоджуватиметься уповноваженим суб’єктом управління, але не може становити менше 1 відсотку балансової вартості об’єкта оренди. 

При цьому передача такого майно в суборенду забороняється. Також визначається перелік суб’єктів господарювання, які не можуть бути орендарями: зокрема, особи, пов’язані з державою-агресором.

ДК “Укроборонпром” буде зобов’язаний щомісяця інформувати Кабінет Міністрів України та Фонд державного майна України про договори оренди, укладені відповідно до законопроєкту, а також буде повинен оприлюднити інформацію про укладені відповідно до цього порядку договори оренди протягом місяця з дня припинення чи скасування воєнного стану.