Повернутись
Руйнуємо стереотипи щодо ветеранів 

Дата публікації: 29.04.2024

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» взяло участь в II загальноукраїнському форумі «Praktyka: повернення ветеранів до ринку праці». 

У рамках дискусії, під час якої йшлося про особливості працевлаштування колишніх військових, які мають бойовий досвід, керівниця Центру реінтеграції ветеранів Укроборонпрому Марина Соколова розповіла про роботу цього підрозділу та найголовніші виклики сьогодення. 

«Ми прагнемо сформувати на наших підприємствах відповідно корпоративну культуру, для чого необхідно зруйнувати низку стереотипів щодо ветеранів, наприклад те, що кожен з них має ПТСР. Насправді це зовсім не так. Щоб вирішувати такі завдання необхідно працювати не лише з колишніми військовими, але і з керівниками підрозділів, до яких вони приходять, з HR-фахівцями підприємств, майбутніми колегами. Для цього ми незабаром розпочнемо спеціалізовані тренінги», – зазначає пані Соколова. 

Зазначимо, що системна робота Центру спрямована на всебічну підтримку та адаптацію ветеранів до цивільного життя, їх перенавчання, підвищення кваліфікації, залучення до досліджень і тестування продукції з урахуванням бойового досвіду. Водночас це не є дублювання функцій профільних державних установ, а додаткові сервіси, які допомагають колишнім військовим повернутися на виробництво, створити для них максимально комфортну атмосферу у колективах, впроваджувати інклюзивність тощо. 

Проєкт Praktyka реалізує Veteran Hub завдяки підтримці Програми реінтеграції ветеранів IREX і Державного департаменту США.