Повернутись
Україна та Велика Британія провели спільний оборонний захід

Дата публікації: 15.12.2023

​​Укроборонпром взяв участь у Конференції «Британсько-Українське партнерство оборонної промисловості». Захід пройшов 13-14 грудня в Києві. Конференція організована Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України в партнерстві з Посольством Великої Британії в Україні, Міністерством оборони Великої Британії та Департаментом експорту в галузі безпеки і оборони Великої Британії. До нього долучились, серед інших, такі лідери світової оборонної індустрії, як Babcock International Group, BAE Systems, KBR, Thales та інші.

Національний директор з питань озброєнь Великої Британії Енді Старт, відкриваючи захід, висловив думку, що Україна стане фундаментальною складовою глобальної оборонної індустрії і підкреслив важливість створення нашими країнами спільних підприємств.

«Оборонне виробництво України цьогоріч зросло втричі у порівнянні з першим роком повномасштабки. Ми розраховуємо, що у 2024-му зможемо наростити виробництво в 6 разів проти цього року. Втім для нас вкрай важливі підтримка і партнерство для спільного стримання російської агресії на глобальному рівні», - акцентувала заступниця Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр.

Вона також зауважила, що трансформація Укроборонпрому з державного концерну на акціонерне товариство зробила його структуру більш гнучкою для міжнародного партнерства.

«Побудова антикорупційної інфраструктури є одним з пріоритетів роботи Укроборонпрому поруч зі збільшенням виробництва, - зазначив генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін. - Ми відкриті для прозорої співпраці із закордонними партнерами задля побудови арсеналу вільного світу. Підкреслю: Укроборонпром - це нульова толерантність до корупції».

Учасники заходу також зауважили, що необхідність протистояти військовій агресії диктує свої вимоги до оперативності здійснення комунікацій. А відтак на перше місце виходять майданчики, що створюють можливість для безпосереднього спілкування міжнародних партнерів як на рівні урядів країн, так і на рівні виробників.

Зазначимо, Конференція Британсько-Українське партнерство оборонної промисловості є частиною екосистеми DFNC, яка фактично почала існування від Першого Міжнародного Форуму Оборонних Індустрій у вересні цього року. Відтоді DFNC об’єднує різноманітні заходи, компанії та державні органи навколо ідеї створення нового арсеналу вільного світу.