Повернутись
Укроборонпром позбавляється від недоброчесних керівників і стоїть на заваді кримінальним схемам

Дата публікації: 08.11.2023

Майже половина кримінальних проваджень, зареєстрованих з 28 червня по 2 листопада поточного року, щодо підприємств, які входять до складу акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» (УОП), була розпочата з ініціативи Компанії за результатами внутрішніх службових перевірок.

З кінця червня до початку листопада на низці підприємств Товариства правоохоронні органи за активного сприяння підрозділів безпеки УОП  здійснили близько 20 слідчих дій і заходів забезпечення кримінального провадження: обшуки, тимчасовий доступ до речей та документів тощо.

За цей період керівництво Компанії за виявленими фактами порушень і зловживань тимчасово відсторонило двох директорів підприємств.

Перший з них може бути причетним до численних порушень у фінансово-господарській діяльності заводу, другий – створив умови до експорту товарів подвійного використання під виглядом цивільних агрегатів. Вони можуть застосовуватися на авіаційній техніці, яку експлуатують повітряно-космічні сили країни агресора - рф. Другий екскерівник вже отримав підозру та перебуває під вартою у слідчому ізоляторі СБУ.

Варто додати, що 2 листопада за ініціативою нового керівника одного з підприємств Товариства правоохоронні органи зареєстрували кримінальне провадження за фактами так званої «прихованої оренди». Йдеться про можливе зловживання службовим становищем для незаконної передачі у користування третім особам нежитлових приміщень. Розпочато досудове розслідування, під час якого вивчають правомірність дій одного з керівників.

«Під час війни будь-який злочин у сфері ОПК дорівнює державній зраді, тому ми неухильно дотримуємося принципів нульової толерантності до корупції та інших зловживань і порушень з боку посадових осіб керівної Компанії та наших підприємств», – зазначає Генеральний директор УОП Герман Сметанін.

А відтак АТ «Українська оборонна промисловість»  будує таку систему, яка не лише забезпечує невідворотність покарання за крадіжки, прояви корупції, за грубі порушення внутрішніх нормативних документів з питань ділової етики та комплаенсу, а має унеможливити їх в принципі.

Як і раніше, УОП активно співпрацює з правоохоронними органами щодо запобігання та виявлення зловживань і правопорушень у вітчизняній оборонці.